Zincirsiz – Django Unchained Film Önerisi

Published by: 0

Zincirsiz (Django Unchained) 2012 yılına ait ABD yapımı olan unutulmaz bir filmdir. Film gişede çok büyük başarılar elde etmiştir ve 2013 yılında bir çok ödül kazanmıştır. İlk başta western filmi diye ön yargıyla yaklaşan bir çok izleyici var ancak bu filme western seven, sevmeyen herkes bayılıyor. Hemen filmin konusuna geçelim ve bu filmi izlemeniz için daha fazla bekletmeyelim.

Zincirsiz Filminin Konusu :

Amerika’nın eski zamanlarını anlatan filmde zenci köleciliği çok ünlüdür. Beyazlar, siyahileri normal bir insan yerine koymamaktadır ve siyahilerin hiçbir yasal hakkı bulunmamaktadır. Django, siyahi kölelerden birisidir ve köle satıcıları onu karısından ayırmıştır. Django ve bir kaç köle daha satılmak üzere yolda giderlerken karşılarına alman bir ödül avcısı çıkar. Alman ödül avcısı, aradığı bilgileri veren zenciyi yanına alıp ona yardım edecektir. Bu zenci ise Django’dur. Köle tacirlerinin elinden kurtulan Django, karısına tekrar kavuşmak için çok çalışacaktır.

Zincirsiz Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri Django’yu canlandıran kişi Jamie Foxx. Jamie Foxx, Adalet Peşinde, Krallık, Git Başımdan gibi filmlerde de oynadı. Alman ödül avcısı Dr. King Scultz karakterini canlandıran kişi ise Soysuzlar Çetesi, Aşkın Büyüsü gibi filmlerde oynayan Christoph Waltz. Zengin bir beyaz olan Calvin Candie karakterini ise Leonardo Di Caprio canlandırıyor.. Leonardo’yu böyle bir rolde ilk kez göreceksiniz.. Gerçekten harika iş çıkarıyor. Filmin senaryosunu yazan ve yöneten kişi ise Quentin Tarantino.. Tarantino her zaman olduğu gibi farkını konuşturmuş..

Eşsiz ve harika bir senaryoya sahip olan Zincirsiz (Django Unchained) filmini mutlaka izlemenizi öneririz. Filmin hikayesine ilk baktığınızda basit gibi geliyor ancak filmdeki işlenişi ile harika bir al alıyor. 165 Dakikalık bir süreye sahip olmasına rağmen izlerken hiçbir şekilde sıkılmıyorsunuz. Çok sürükleyici bir film. Zincirsiz filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz!