Zebra Perde Temizlerken Dikkat Edilecek Hususlar

Perde temizleme işlemlerinin nasıl yapılacağına dair bilgilere yer verdiğimiz bu sayfamızda, sizlere Zebra perde temizliğinin nasıl olması gerektiğini, zebra perde temizleme makinası, zebra perde temizliği evde nasıl yapılır, zebra perde nasıl çıkarılır ? Bunlardan bahsedeceğiz.

Evlerimizde, işyerlerimizde ve diğer mekanlarda yer alan perde modelleri, mekanlarımızın dekorasyonunda, görselliğinde önemli bir yer tutmaktadır. Bundan evvelki senelerde korniş sistemleri kullanılarak evlerimize montajı gerçekleştirilen perdelerimiz rahat bir şekilde yıkanarak tekrar takım işlemi yapılabiliyordu. Fakat günümüz koşullarında bir çok farklı ve daha profesyonel perde çeşitleri tasarlandığından temizlik konusunda daha titizlik ve ayrıntı isteyen detaylar ortaya çıkmış bulundu.
Evlerimizde zebra perde temizliği nasıl yapılır? Diye merak edenler için faydalı olacak bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Zebra perde modelleri, işlevsel kullanımı ve zengin kumaş seçenekleri sayesinde hayatımızı kolaylaştıracak perde çeşitleridir. İçeriğindeki malzemesi nedeniyle çok sık kirlenen bir yapıya sahip değildir. Üretimde kullanılan iplikleri tozları emmeyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca kullanım  mekanizması sebebiyle sıklıkla hareket halinde olduğundan kir tutması oldukça zordur.
perde-temizligi

Zebra Perde Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Zebra perde modelleri, diğer tül perde modellerine nazaran biraz daha titizlik ve dikkat gerektiren bir modeldir.  Bu tarz perde çeşitleri mutfaklarda kullanıldığında, her ne kadar mutfakta bulunan havalandırma sistemi olsa dahi, diğer odalarda bulunan perdelere göre daha  erken kirlenebilmektedir.
O sebepledir ki mutfaklarda kullanmak istediğiniz zebra perdelerin seçimini yaparken  kumaşların  kolay bir şekilde silinebilmesini göz önünde bulundurarak tercih yapınız.
Zebraların silinmek kaydıyla temizliğinin yapılması önem arzetmektedir. Bunun dışında yıkayarak temizleme işlemi bir çok perdeci tarafından önerilmemektedir.  Zira yıkayarak temizlenen zebra perdelerin zarar görme ihtimali bulunmaktadır. O yüzden 5-6 haftada bir zebra perdelerinizi silerek temizlemeniz kafi gelecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir