Yüz Yogasıyla Daha Genç Bir Yüz

Published by: 0

YOGAYLA GENÇLEŞİN

Eski fotoğraflara baktığımızda eskiden nasılda gençmişiz der ve şu anki halimizle kıyaslarız. Genç görünen gergin bir cilt hemen dikkatimizi çeker çünkü yaşlanmaya ve değişmeye cildimizle başlarız cildimiz hiç çıkarmadığımız giyisimiz cildimizdir. Güneşe toza ve dış etkenlere maruz kalan cildimiz zamanla yaşlanır. Sizinde cildinizde yaşlanma varsa ve bu durum sizi mutsuz ediyorsa önlem almalı ve cilt bakımına başlamalısınız. Estetik işlemlere gerek duymadan gençleşmek mümkündür. Sizinde çevrenizdeki genç görünen insanlar gibi görünmeniz mümkün işin sırrı Yüz yogasıyla daha genç bir yüz e sahip olmakta. Dünyada birçok insanın yaptığı ve büyüleyici sonuçlar aldığı yüzde yüz doğal olan bu yöntem çok işe yarıyor ki Nurgül YEŞİLÇAY bunun en basit örneği genç cildi ve öne çıkan elmacık kemiklerini hatırlarsınız.

Peki, Yüz yogasıyla daha genç bir yüz e sahip olmaya nasıl başlanır. Öncelikle bunun alt yapısını oluşturmanız gerekiyor yani temiz makyajdan uzak bir cilt ile başlayabilirsiniz. Çene, çene altı, yanak ve dudak çevresi ile alnınızı çalıştırarak inanılmaz bir değişim yaşayabilirsiniz. Bunları yaparken de bitkisel beslenerek içten de cildimizi güzelleştirmek daha hızlı sonuç almamızı sağlayacaktır.

Egzersizler nasıl yapılır. Yüz yogasıyla daha genç bir yüz e sahip olmak için şu çalışmaları yapın.  Ağızdan başlıyoruz ağzınızı yavaşça açıp açıp kapatın. Daha sonra kapalı tutun ve sıkıca kapatmaya devam edin kapatmaya devam ederken sıkılığı hissedin ve içeriden dışarı üfleyerek bir direnç oluşturun 15 saniye devam edin. Dudağınıza doğru basınç yapan havayı sol yanağa doğru yöneltin ve yanağınızda basıncı hissedin. Zorlanacaksınız ama bırakmayın ve sağ tarafa verdiğiniz havayla oluşan direnç işe yaradığını gösterecektir ve dudağınızda titreme başlayacaktır. Daha sonra bu egzersizi sağdan sola soldan sağa 20 kez yapın. Bir süre sonra farkı göreceksiniz. Dudağınız çeneniz ve yanağınız gerilecek elmacık kemikleriniz belirginleşecektir.