Yosun Maskesi İle Gençleşme Yöntemleri

Published by: 0

İnsan cildi senelerin tesiriyle yaşlanır. Yaşlanma neticesi ciltte rutubet azalır ve kırışıklıklar belirir. Cildinizi gençleştirmenin karayolu kaybedilen nemin cilde verilmesi ve canlandırılmasıdır. Cilt güzelliği amaçlı pekçok metot ve maske kullanılmaktadır.

Güzellik merkezlerinde son zamanlarda bu iş amaçlı çoğunlukla yosun maskesi kullanılmaktadır. Cilt lekeleri ve kırışıklıklar amaçlı kullanılan yosun maskesini evinizde naturel malzemelerle hazırlayabilirsiniz.

Yosun maskesinin faydaları

Yosun maskesinin faydalarının en başında cildin yaşlılık etkilerinden arındırılması ciro. Yosun maskesinin cilde yararlarını kısacası sıralarsak;

– Sivilcelerin giderilmesine destekçi olabilir .

– Yosun maskesi olarak kullanılır ve çok gösterişli neticeler oluşturur.

– Kırışıklıkların giderilmesine ve rutubet oranını dengeleme destekçi olabilir .

– Antioksidan özelliğiyle cilde kayıp verici toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır.

– Hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine destekçi olduğundan cildin güzelleşmesine pozitif tesiri vardır.

– Farklı farklı besinlerden alınması gereken olan cildi besleyici vitamin mineral ve proteini gösterişli olarak içinde barındırmaktadır.

Suna Dumankaya’dan yosun maskesi tarifi
Hazır satılan yosun maskelerinin ücretleri 50 TL ile 90 TL içinde değişmektedir. Bunun mahaline naturel yosun ve malzemeler faydalanarak uygun fiyat bir netice elde edebilirsiniz. Suna Dumankaya aracılığıyla önerilen yosun maskesinin yapımını aşağıda inceleyebilirsiniz .

Yosun maskesi amaçlı gereken malzemeler

– 3 yiyecek kaşığı spirulina (yosun)

– 2 çay kaşığı zeytinyağı

– Su

Bu malzemeleri karıştırarak haftada bir defa bir saat boyunca yüzünüze uygulayın. 4 oturum ardından etkilerini göreceksiniz.

Yosun maskesinin zararları saptama edilmemiştir. Duyarlı ciltlerde kaşınma yapabilir.

Spirulina yosunu nedir?

Spirulina yosunu mavi-yeşil algler grubuna ilişkin mikroskobik bir yosun türüdür. İlk fotoğraf sentetik canlıların torunu olarak onay edilir. Spirulina, doğaya son derece saygılı, hayat kaynaklarından asgari ölçüde tüketen etrafa kayıp vermeyen havuzlarda üretilen bir üründür. Olgunlaşan spirulinalar, sudan süzülerek kurutulduktan sonra rastgele bir işleme elbet tutulmadan naturel haliyle, toz olarak ya da tablet haline getirilerek tüketime sunulmaktadır.

Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en güzel bitkisel protein kaynağıdır. Gün Içerisinde 3-5 gr. Spirulina gündelik beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını giderir.