Yılan Yağının Saça Faydası

Published by: 0

Tabiatın insanlara bahşettiği mucizeler içerisinde bir çok etkili yağlar bulunmaktadır. Bilhassa saçlarının hızlı uzaması için veya saç dökülmesi yaşayan kişilerin öncelikli tercihi yılan yağı olmaktadır. Daha çok saçlarda kullanılmakta olan bu yağ cansız, ince telli ve dökülen saçların onarılması yönünde katkısı vardır. Bayanların en çok şikâyetçi olduğu konu olan saç dökülmesi ve yavaş uzama gibi sorunlarına en iyi çözüm yılan yağı kullanmaları olacaktır. Günümüzde kimi bayanlar saçlarının o kadar yavaş uzadığından şikâyetçi ki bu nedenle saçlarını bile kestirmekten korkmaktadırlar. Bu yüzden yıllardır saçları kestiremediğim halde hemen hemen aynı boyda diyen veya elime avuç avuç saçlarım dökülüyor diyen bayanlar yılan yağını kullanmaları halinde faydalarını göreceklerdir.

  Yılan Yağı Saça Nasıl Sürülmeli?
Eczanelerden veya aktarcılarda rahatlıkla bulabileceğiniz yılan yağının kullanım şeklide bir o kadar kolaydır. Özellikle bakımsız, ince telli ve güçsüz saçlar için kullanılan yılan yağı saç diplerine masaj yapılarak sürülmektedir. Hafta 1 ya da dilerseniz 2-3 kere yılan yağını saçlarınıza sürmeniz halinde saç dökülmesini durdurabilir ve saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Yılan yağını düzenli olarak saçlarınıza sürmeniz ve yaklaşık 2 saat bekleterek durulamalısınız. Böylelikle saçlarınızın daha gür ve canlı olduğunu görebilirsiniz.

      Yılan Yağının Fiyatı Hakkında
Piyasada birçok markada yılan yağı satılmaktadır. Satılan bu ürünün piyasa değeri ortalama 10-15 tl civarında olmaktadır.

Yılan Yağı Özlü Sabun
Saçına yağ sürmeye vakit ayıramayan veya yağ sürmeyi sevmeyen kişiler yılan yağını sürmek yerine yılan yağı özlü sabun kullanabilirler. Sabun da yağın verdiği aynı etkiyi saçlarınızda bulabilirsiniz. Bu etkiler; Saçı beslemesi, uzatması ve ekstra güçlendirmesidir. Yılan yağı sabununu kullanmak daha basit bir yöntem olduğu için birçok kişinin tercihi haline gelmiştir. Sabunun kullanımı ise şampuanlama işleminden hemen sonra yılan yağı sabununu elinizde köpürtüp saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve daha sonra saçta bekletilerek durulanarak kullanılmaktadır. Sabunun fiyatı da hemen hemen aynı civarda piyasada satışa sunulmaktadır. Eczanelerde ve aktarcılarda yılan yağlı sabunu ya da yılan yağını bulamayanlar için internettende bulabilmeleri mümkündür. Sizlerde saçlarınızın daha parlak, dolgun ve dirençli saçlara sahip olmak istiyorsanız yılan yağını ve sabununu kullanabilirsiniz.