Yeşil Kil Maskesi Kullanımı İle İlgili Genel Bilgiler

Published by: 0

Yeşil Kil Maskesi

Cilt bakımı yapmaktan vazgeçmeyen ve her zaman cilt bakımı için imkan ve fırsat kollayan kadınlar için doğal veya kimyasal içerikli bir çok seçenek olan kil maskesi gibi seçenek bulunmaktadır. Bunların içerisinde kimyasal madde içermeyen ve doğal cilt bakımı içerikleri olan ürünler meraklılar tarafından en çok tercih edilen ürünler içerisindedir. Yeşil Kil maskesi de kimyasal içerikli olmamasından dolayı tercih edilen doğal cilt bakımı ürünlerinin başında gelmektedir.

Kil maskesi; içeriğinin doğal ve son derece faydalı olmasından dolayı kişisel kullanıcılarla birlikte bu alandan para kazanma amaçlı faaliyet gösteren kozmetik firmaları ve güzellik merkezleri de tercih etmektedir.

Kil Maskesi Çeşitleri

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt yapısının gereksinimi olan vitamin ve mineraller açısından zengin içeriğe sahip olan yeşil kil maskesi; cildi yumuşatmak, temizlemek ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için kullanılır.

Yeşil kil maskesi nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, gerek kozmetik firmalarının ambalajlı ürünlerini, gerekse de güzellik merkezlerine giderek yeşil kil maskesi yaptırabileceğiniz gibi; evinizde kendi kendinize de aktardan alacağınız ürün ile uygulama yapabilirsiniz.

Yeşil kil maskesi uygulaması ile cilt üzerinde oluşan fazla yağı alıp, oldukça etkili cilt temizliği yapabilirsiniz. Bir süre sonra cilt yapınızdaki gözeneklerin sıkılaştığını da fark edersiniz.

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

Kil maskeleri içerisinde yeşil kil maskesinin faydaları nelerdir diye baktığımızda; cilt yüzeyindeki gözeneklerin sıkılaşması ve cilt yüzeyi üzerinde oluşan yağların azalması olarak karşımıza çıkar. Gözeneklerin ve cilt yüzeyinin temizlenmesine bağlı olarak sivilce ve siyah nokta oluşumunda ciddi oranda azalma sağlanır. Bu faydalar daha ilk kullanımla birlikte kendisini gösterir.

Yeşil kil maskesinin faydalarını maddeler halinde yazmak gerekirse

 • Cildin açık olan gözenekleri küçülür
 • Cilde doğal bir parlaklık verir
 • Cilt yapısını besler ve yumuşatır
 • Cilt yüzeyindeki kan dolaşımını arttırır
 • Ölü cilt hücrelerini temizler
 • Cildi canlandırır
 • Ciltte oluşan sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır
 • Cilt yapısını onarır
 • Cilt üzerindeki yaşlanmayı geciktirir
 • Düzenli olarak uygulandığında pürüzsüz bir cilt sağlar
 • Cildi derinlemesine temizler

Yeşil Kil Maskesi Yapımı

Yeşil kil maskesi yapımı işlemi son derece kolay bir uygulamadır. Aktardan veya temin edeceğiniz başka bir satıcıdan satın alacağınızyeşil kil maskesi tozunu kendi kendinize evinizde uygulayabilirsiniz.

Yeşil kil maskesi uygulamasını ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz. Sadece gözenekleri açmak için kullanacaksanız eğer, kil tozunu su ile karıştırarak yüzünüze kullanabilirsiniz. Yok eğer cildinizde fazla yağ var ise yağ emici farklı yağlar ile kil maskesini karıştırarak yeşil kil maskesini kendiniz uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır

Kil maskesi nasıl uygulanır sorusuna verilecek en güzel cevap; çok sık uygulanması gereken cilt bakım maskesi değildir cevabıdır. Kil maskesini ortalama olarak haftada bir sefer uygun olacaktır. Böylelikle her iki uygulamada bir cildiniz kil maskesi uygulamasından dolayı oluşabilecek olumsuz etkilere karşı da kendini yenilemiş olur.