Yatak Odası Perde Modelleri 2017

Yatak Odası Perde Modelleri

Yatak odası evin en özel bölümüdür. Çiftler adına en özel alan olan yatak odalarının dekorasyonu için de çiftler karşılıklı olarak karar vermelidir. Yatak odasında kullanılan her detay odanın daha özel ve güzel olmasına yardımcı olur. Bu özel alanı daha dekoratif bir hale dönüştürebilmek adına çeşitli faktörlere başvurabilir. Örneğin; odalarında romantik bir atmosfer oluşturmak isteyen çiftler tercihlerini kırmızı renkten yana kullanabilir. Odada kullanılan kırmızı aksesuarlar ve kırmızı fon perdeler odanın romantik bir havaya ulaşmasına yardımcı olabilir.

Bunun dışında yatak odası dekorasyonunda en dikkat çekici olan detaylarda biri de yatak başlarında yer alan cibinliklerdir. Görkemli yatak başları ve şık cibinlikler odanın daha dikkat çekici olmasını sağlar. Yatak odanızda kullanabileceğiniz diğer dekoratif ürünler ise; kokulu mumlar, lambader gibi odaya loş bir ışığın yayılmasını sağlayan aydınlatıcılar, farklı renk ve desenlerde olan duvar kağıtlarıdır.

Yatak odasının güzelliğini yansıtan en önemli faktörlerden biri de perdelerdir. Uyku alanı olduğu için oda adına tercih edilecek olan perdenin gün ışığını odaya çok fazla yansıtmaması önemlidir. Gün ışığının çok fazla girdiği bir oda da rahat uyumak mümkün olmayacağından dolayı uyku problemleri yaşanabilir. En uygun yatak odası perde modellerine örnek olarak; jaluzi perdeler ve stor perdeler verilebilir. Özellikle stor perdeler şık tasarımlara sahip olduğundan dolayı bayanlar tarafından yatak odaları için çok fazla tercih edilir.

Yatak Odası Perdesi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Yatak odaları kişilerin dinlenme ve uyku alanları olduğundan dolayı daha loş bir ortam olmalıdır. Bundan dolayı gün ışığı keskin bir şekilde odaya yansımamalıdır. Ancak çok karanlık olmasına neden olan ve gün ışığını hiçbir şekilde yansıtmayan perdeler kullanılması da daha çok uyku isteğinin oluşmasına neden olabilir.
  • Tercih edilecek olan perde tül ise mutlaka güneşlikte kullanılmalıdır.
  • Zebra perdeler çift taraflı perdeler olduğundan dolayı güneşlik kullanılmasına gerek yoktur.
  • Çiftlerin aksine yalnız yaşayan bireyler yatak odalarında sade bir görünüm istediğinden dolayı tercihlerini hem kullanım kolaylığı hem de mekanı ışıktan koruma özelliği açısından jaluzi perdelerden yana yapabilirler.
  • Bayanlar özellikle yatak örtüleri ile uyumlu bir kombinasyon oluşturabilmek adına aynı desen ve renk tonlarında olan fon perdeleri kullanmayı tercih ederler. Ancak bu artık demode bir tarz olmaya başladığından dolayı yatak odaları için koyu fonlarda olan ancak oda da olan bütün eşyalar ile uyum içerisinde olan fon perdeler tercih edilmelidir.
  • Zengin bir görüntü elde edebilmek için perde aksesuarları kullanılabilir. Duvarlara takılan aparatlara fon perdeler asılarak veya taş, boncuk gibi detaylar kullanılarak perde daha görkemli bir görüntüye ulaştırılabilir.

Tüm Perde Modelleri Yatak Odası İçin Uygun Mu?

Yatak odası için bütün perde modelleri uygundur. Odanızın alanına göre ve pencerenizin büyüklüğüne göre tercihinizi tül perde modellerinden, kadife veya saten gibi kumaş perdelerden ya da jaluzi, zebra veya stor gibi mekanik perdelerden yana yapabilirsiniz. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan tül perdeleri tercih edebilir bunun dışında uzaktan yönetebilme özelliğine de sahip olan mekanizmalı perdeler ile perdelerinizi kumanda yardımı ile kontrol edebilirsiniz.

Günün yorgunluğunu atabilmek, dinlenebilmek ve huzurlu bir uyku uyuyabilmek adına doğru perde seçimi yaparak odanızı dekore edebilirsiniz.  Klasik veya mekanizmalı yatak odası perde modellerine, ayrıca perdelerin en önemli tamamlayıcısı olan fon perdelere sayfamızdan ulaşabilir ve uygun fiyatlara ile satın alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*