Who Am I – Ben Kimim Film Önerisi

Published by: 0

Who Am I (Ben Kimim) 2014 yılında yapılmış bir Alman filmidir. Film Almanya’da oldukça tutuldu ancak diğer ülkelerde reklamı pek yapılamadı. Filmi oradan buradan görüp izleyenler oldukça beğeniyor ancak bunun dışında özellikle ülkemizde Who Am I filmini bilenlerin sayısı çok az. Oyuncuların tanınmaması, Hollywood yapımı olmaması filmin duyulmamasının nedenlerinden. Oyuncular tanınmasada harika bir iş çıkarmışlar. Doğallıklarıyla adeta kendilerine hayran bırakıyorlar. Who Am I filmi, Dövüş Klubü ve Olağan şüpheliler filmlerinin karışımı gibi. Kafa karıştıran, düşündüren bir senaryoya sahip olan bu filmi özellikle bilgisayar ile ilgili kişiler seviyor. Ancak merak etmeyin filmi izleyebilmek için bilgisayardan anlamanıza gerek yok. Herkesin izleyebileceği bir film. Çünkü bu film “tüm zamanların en büyük sosyal mühendislik numarası”..

Who Am I filminin konusu :

Film, hayatı boyunca hiçbir sosyal aktivitesi, çevresi olmamış ve ailesi dağılmış birisi olan Benjamin’i konu alıyor. Benjamin bu kadar yalnızlık sonucu kendisini bilgisayarın derinliklerinde bulur ve bu işte kendini geliştirir. Makine dilini ana dili gibi okuyabilen Benjamin şans eseri Max adlı karakter ile tanışır. Max, Benjamini kendi grubuna dahil eder. Bu grup tamamen hackerlar ortamında adını duyurmak ve eğlenmek amaçlı orayı burayı hacklerken bir takım işlere bulaşırlar.

Who Am I filminin oyuncuları :

Benjamin (Başrol) karakterini canlandıran kişi, daha önce Egoshooter, Napola, Eyvah gibi filmlerde yer alan Tom Schilling. Tom Schilling, Who Am I filmide gösterdiği performansıyla Dünya tarafından biraz daha tanınmayı başardı. Benjamin’in bu işlere bulaşmasına sebep olan Max karakteri rolünü ise Elyas M’Barek canlandırıyor. Elyas M’Barek daha önce Ölümcül Oyunculuklar, İbni Sina: Hekim, Tehlikeli Oyun filmlerinde rol aldı. Her sistemde bir açık bulabilen karakter Stephan rolünü ise Uzayda Dehşet, Kral Henry, Büyük Sessizlik gibi filmlerde oynayan Wotan Wike Möhring canlandırıyor. İşin donanım kısmıyla ilgilenen Paul karakterini canlandıran kişi ise Cennet Batıda, Deney, Rauberinnen filmlerinde oynayan Anoine Monot Jr.. Filmin yönetmen koltuğunda Baran Bo Odar otururken filmin yapımcılığını ise SONY Pictures üstleniyor..

Kimine göre başyapıtların arasına girmeyi hak eden Who Am I (Ben Kimim) filmini bizde izlemenizi tavsiye ediyoruz. Harika oyunculukları olan bu filmi altyazılı bir şekilde izlemenizi öneririz. Herkese iyi seyirler!