Wanted – Aranıyor Film Önerisi

Published by: 0

Wanted (Aranıyor) 2008 yılına ait Almanya ve ABD ortak yapımı olan bir aksiyon filmidir. Öncelikle şunu belirteyim; Abartılı aksiyon sahneleri, gerçek dışı olayları seven birisi değilseniz sıradan aksiyon olsun derseniz hiç izlemeyin derim. Ancak her türlü aksiyon severseniz yada ben abartı bulmam derseniz gerçekten harika bir film. Çekimler, sahneler, oyuncular çok kaliteli. Konusunu ilk okuduğunuzda klasik geliyor ama işlenişi farklı olduğu için hiçbir an sıkılmıyorsunuz. Film çoğu kişi için unutulmaz veya efsane filmler kategorisinde olmasa da benim favori aksiyon filmlerimden ve mutlaka izlenmesi gerekenlerden. Bu sebeple Wanted filmini film önerileri arasına ekliyorum.

Wanted Filminin Konusu:

Sıradan bir işte çalışarak sıradan bir yaşam sürdüren Wesley Gibson, ailesi hakkında, özü hakkında neredeyse hiçbir şey bilmemektedir. Onu her gün deli eden bir patronu, iş arkadaşı ve bir sevgilisi vardır. Bir gün hiç tanımadığı kişilerden oluşan bir örgüt, Wesley Gibson’a onun babasının öldürüldüğünü, intikamını alması gerektiğini söylemektedir. Ancak gayet ezik bir yaşam sürdüren Wesley Gibson, bu iş için fazla acemidir.

Wanted Filminin Oyuncuları:

Filmin başkarakteri Wesley Gibson’ı canlandıran kişi Narnia Günlükleri, Kefalet, X-Men: Birinci Sınıf gibi filmlerde oynayan James McAvoy. Şahsen ben bu filmdeki performansına bayıldım. Wesley Gibson’ı örgütte yer almayı hak etmesi adına eğitmesi için görevlendirilen karakter Fox’u ise Turist, Ajan Salt, Aklım Karıştı gibi filmlerde oynayan Angelina Jolie canlandırıyor. Örgütün başında yer alan Sloan karakterini ise Esaretin Bedeli, Lucy, Yenilmez gibi filmlerde yer alan usta oyuncu Morgan Freeman canlandırıyor. Böyle bir senaryoyu bu kadar güzel işleyerek farklılaştıran yönetmen ise Timur Bekmambetov.

Yapım yılına bakacak olursak filmin çekimleri ve efektleri çok başarılı. Günümüz filmlerinden eksik bir yanı yok. İzlerken bolca zevk alacağınız, hatta bu türü seviyorsanız birkaç kez izleyeceğiniz bir film olan Wanted (Aranıyor) için herkese iyi seyirler dilerim!