V for Vendetta Film Önerisi

Published by: 0

V For Vendetta, 2005 yılına ait Almanya, ABD ve İngiltere ortak yapımı bir filmdir. Film 2006 yılında vizyona girdi ancak 2011 – 2013 yılları arasında özellikle Türkiye’de büyük patlama olmuştu ve ünü artmıştı. Türkiye’de dahil birçok ülkede milyonlarca Vendetta karakterinin kullandığı maskeden satılmıştı ve satışlar azda olsa hala devam ediyor. Hatta birkaç sene önce bende bir adet satın almıştım ve uzun süre kullandım. Filmi izledikten sonra mutlaka sizin de içinizde o maskeden alma isteği uyanacak. Guy Fawkes maskesi diye aratarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz…

Gelelim filme. V for Vendetta, eşi benzeri olmayan, harika bir konuya ve repliklere sahip olan bir filmdir. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerde ilk sıralardadır benim için. Farklı film karakterlerini seviyorsanız, güzel aksiyon sahneleriyle birlikte bu film tam size göre. Bu filmde anlatılmak istenilen şeyleri başka hiçbir yerde bulabileceğinizi sanmıyorum. Bu sebeple film önerileri arasına eklediğim V for Vendetta filmini hiç vakit kaybetmeden izlemelisiniz.

V for Vendetta Filminin Konusu:

İngiltere’nin totaliter rejimle yönetildiği bir dönemi anlatan filmde, başkarakter V, halkın bu şekilde kandırılması, sömürülmesine göz yummayacaktır. Guy Fawkes günü olan 5 kasım tarihinde, V uzun süredir üstünde çalıştığı planını gerçekleştirmek ve halkına özgürlüğünü geri vermek için çabalayacaktır.

Filmin başkarakteri olan V’yi Hugo Weaving adlı oyuncu canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda Natalie Portman, Stephen Rea, Stephen Fry ve John Hurt da yer alıyor. Bu güzel senaryo ise Matrix üçlemesinin yaratıcıları olan Wachowski kardeşlerin kaleminden çıkıyor. Filmi izledikten sonra “5 Kasım Guy Fawkes” olayını araştırmanızı da öneririm. V for Vendetta filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler!