Ünlülerin Güzellik Sırları Ve Diyet Listeleri

Published by: 0

Ekranların parlayan yıldızları, milyonların hayranlıkla izlediği ünlülerin nasıl bu kadar güzel ve genç göründüklerini merak ediyor musunuz ? Bu yazımızda ünlülerin güzellik sırları ve ünlülerin diyet listelerine yer vereceğiz.

Jessica Alba:
12 yaşından beri kendi yemeklerini hazırlayan Alba, oldukça kilolu bir aileye mensup.  Jessica Alba, ailesiyle aynı kaderi paylaşmamak için 12 yaşında kendi yemeklerini pişirmeye başlamış. O zamandan beri sade zeytinyağıyla pişirdiği yemekleri  tüketen ve asla fast food ve karbonhidratlı gıdalar tüketmeyen Jessica Alba, güne sindirim sistemini hareketlendirmek için  meyve-yulaf ağırlıklı bir kahvaltıyla başlıyor. Öğlenleri  balık ve çiğ sebze yiyen Jessica, akşamları sadece yoğurt ve yağsız salatayı yiyor.
Egzersiz:  Jessica, haftanın beş günü egzersiz yapıyor. 20 dakika koşu bandında koştuktan sonra 30 dakika bisiklete biniyor ve sonra 1 saatten az olmamak şartıyla ağırlık çalışıyor.

Gwen Stefani: 

Artık bacaklarını korkmadan sergileyebiliyor
Hamileliği sırasında 20 kg alan yeni “Madonna” Gwen Stefani,  diyet ve egzersiz programı sayesinde neredeyse eski halinden daha iyi görünüyor. “Eskiden yeterince çekici bulmadığım için bacaklarımı ve karnımı saklardım. Şimdi ise hiçbir yerimi gizlemiyorum. Bunu da  yaptığım diyet ve egzersiz programıma borçluyum” diyen Gwen’in bir beden incelmesini sağlayan programı sizler için derledik :

Diyet: Tamamen protein rejimi uygulayan Gwen’in diyeti balık ve sebze ağırlıklı. 36 yaşındaki star asla karbonhidratlarla (makarna, ekmek, hamur işi) proteinleri (et, yumurta ve süt grubu) karıştırmıyor.

Egzersiz: Haftanın dört günü fitness salonuna giden Gwen, diğer birçok ünlünün de antrenörü olan Gunnar Peterson ile çalışıyor. Önce 45 dakika kardiyo çalışan Gwen, daha sonra antrenörü eşliğinde 1 saat boyunca başka egzersizler yapıyor.

Jessica Simpson: 

Jessicanın saçları neden mi bu kadar güzel ?  Çünkü Jessica bunu zeytinyağına borçlu

En az vücudu kadar gür ve bakımlı saçlarıyla yakından tanınan Jessica Simpson, fazla işlem görmesine rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmeyen saçlarına haftada iki gün zeytinyağı kürü uyguluyor.
Banyodan çıktıktan sonra saçlarına saf zeytinyağı süren ve bir dahaki banyoya kadar yıkamayan Jessica, bu  yöntemin birçok pahalı saç ürününden daha çok işe yaradığını söylüyor.

Jennifer Aniston: 

Duru cildinin sırrınu duyunca çok şaşıracaksınız! “Ananas”
Jennifer Aniston, büyük burnu, sivri çenesi fazla uzun olmayan boyuyla belki klasik güzellik ölçütlerine uymayan bir kadın fakat o bütün hemcinslerinin sahip olmak istediği bir özelliğe sahip. Yaşı 40′lara yaklaşmasına rağmen hala o bebeksi cildini koruyan ünlü oyuncu, bunu haftada iki gün yaptığı ananas maskesinde borçlu olduğunu söylüyor. Püre haline getirdiği bir ananas dilimini 1 tatlı kaşığı balla karıştırıp yüzüne süren Jennifer, tam bir yeşil çevre dostu ve asla kimyasal kozmetik ürün kullanmıyor.

Beyonce:

Cildi sarkmasın diye her gün masaj yapmak ? İlginç olabilir.
Sahnede daha fit görünmek ve güvenli görünmek için çok sevdiği yuvarlak hatlarıyla 10 kg vererek vedalaşan Beyonce, bu defa da sarkma tehlikesiyle karşılaşınca çare olarak masaja yöneldi. Yüzü dahil olmak üzere tüm vücuduna her gün 1 saat masaj yaptıran Beyonce, bu sayede vücudunun zamanından önce sarkmasını engelleyeceğini söylüyor.