Ucuz Perde

İnsanlar yaşamı gereği çalışmaktadır, çalışması da gerekmektedir hem kendi için hem de diğer insanlar için çalışmamız gerekmektedir. İş hayatın bilindiği gibi her şey mükemmel gitmez elbet bir sıkıntı, bir sorun çıkmakta olur, bundan dolayı ki insanlar strese girerler ve strese girince de çalışma istekleri kalmaz, bu durum yaşanınca da evlerine hemen gitmek isterler. Bu durumun sebebine gelince ise insanlar iş yerlerini evi gibi görmez, tabi bu sorun herkes için geçerli değil, bazı insanlar iş yerlerini evi gibi görür, gördüğü için de birçok başarıya imza atmış olurlar. Başarının sırrı ise anlatıldığı gibi iş yerinizi eviniz gibi görmektir, tabi her insan görmek istemez. Böle durumlarda ise eve gitmek derdine düşer insanlar, eve giderler sonuç olarak.

Bir insan için ev çok önemlidir; çünkü evde insanlar heyecanlarını, hüzünlerini, sevinçlerini paylaşırlar. Bir evi ev yapan özelliklere gelirsek, bir evi ev yapan ilk önce ailedir. Aile denildiğinde aklımıza bir topluluk gelir ama 3 5 kişilik bir topluluk gelir. Bilimsel anlamda açıklamak gerekirse; aile anne babadan ve çocuktan ya da çocuklardan oluşan bir birey topluluğudur. Diğer unsura gelirsek yani evi ev yapan ikinci kısım ise eşyalardır. Bu eşyaları genelde kadınlar düzenlemektedir ve seçmektedir. Bir kadın için ev mükemmel olması gerekmektedir. Ondan dolayı bir kadın eşyalarını seçerken çok zorlanır, bundan dolayıda sabırlı bir insanlarla alışveriş yapılır.

Bilimsel araştırmalara göre ise bir eve misafir geldiğinde ilk önce o evin perdeleri gözlerine takılırmış. Perde genel de bir dekorasyon ağırlık bir ev eşyasıdır. Baktığımız da çok fazla işleve yaramaz ama olmazsa olmazıdır. Bu perdelerin özelliklerine genel olarak bakarsak; eve gelen güneş ışınlarını engellemek için işe yarar ya da akşam yatmadan önce evimizin içi görülmesin diye kapatırız. Genel olarak özellikleri böyledir ve fiyatları yüksektir. Eve bir perde alınır belli bir zaman geçer ve perde sararır, yıkansa da geçmez. Genel de insanlar bunu ucuz perde alarak yapıyor, kalitesine bakmadıkları için böle sıkıntılar çıkıyor. Başka bir soruna bakarsak perde alırken kaliteli alınması gerekmektedir yoksa perdeniz yırtılabilir. Ucuz perde alındığında ise yıkandığında yıpranmalarda meydana gelecektir.  Bu da sizleri kara değil zarara sokacaktır. Lütfen bir perde alırken bilinçli hareket edelim. Şimdi bir perde alınırken nelere dikkat edilmeli onlara bakacağız.

 

Sağlam Perde Nasıl Olur?

 

Düzgün bir perde alınırken, ilk önce şunu bilelim ucuz perde olsun az kullanayım sonra bir daha alınca aynı fiyata, aynı süreye geliyor gibi düşünceler var. Bu düşünceler yanlıştır. Düzgün bir perde alacağınız da ilk önce perdeye bir dokunun yumuşak ya da kolay yıpranan türlerden mi, bunları kontrol edin. Kumaşına dikkat edin leke geldiğinde kolay çıkan bir kumaş ile mi yapılmış. Bu sorunların cevaplarını bulursanız gerisinde korkmanıza gerek kalmaz.

 

Orjinal Perdeler Nerelerdedir?

 

Orjinal bir perdeyi almak istiyorsanız sizlere öneri olarak direk AVM’leri öneririm. AVM’ler de genelde markaların kendi dükkanları olur, bundan dolayı sahte almamış olursunuz. En garantisi böyledir. Belki sizlere pahalı gelebilir ama emin olun 3 – 5 sizlere dayanıklık sağlayacaktır.

 

Orjinal Perde Fiyatları

 

Orjinal bir perde fiyatları baktığınız da 50 – 60 TL’den başlamaktadır. Bu da büyük perde fiyatları değildir, zebra perde gibi perdelerin için geçerlidir. Ucuz perde olduğunda genel de ya sahtedir ya da dayanıksızdır. Ucuz perde almayın, mağdurda kalmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir