Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılması Tedavisi

Published by: 0

Tırnak kırılması ile ilgili bilgi sahibi olabileceğiniz bu yazımızda, her şeyden önce bilmeniz gerekir ki, tırnaklarınız da saçlarınız gibi vücut sağlığından, olumlu, ya da olumsuz etkilenmektedir. Tırnak sağlığının, vücut sağlığının bir yansıması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tırnak kırılması eğer çok sık gerçekleşiyorsa, tırnak kırılması neden olur sorusunun mutlak surette bir eksikliğe bağlı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri
Tırnak kırılması neden olur sorusunun yanıtlarını araştırırken, aklımıza ilk olarak vücudun, ve dolayısı ile de tırnakların susuz kalmış olabileceği ihtimali gelmelidir. Tırnak kırılması tedavisi sırasında, günde en az sekiz bardak su içmeniz, bu nedenle önerilmektedir. Tırnak kırılması tedavisi sırasında içilen, günlük en az sekiz bardak su, tırnakların güçlenmesini olanaklı hale getirmektedir.

Tırnak kırılmasının bir diğer nedeni yağ eksikliğidir. Tırnak kırılması neden olur sorusunun yanıtını yağ eksikliği ile verseniz dahi, tırnak kırılması tedavisi sırasında daha yağlı beslenmemelisiniz. Tırnak kırılması tedavisi sırasında dengeli beslenmeniz, yağ eksikliği probleminin giderilmesini olanaklı hale getirecektir.

Tırnak Kırılması ve Vitamin Eksikliği

Tırnak kırılması neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alan belki de en önemli cevabın ise, vitamin eksikliği, ve mineral eksikliği olduğu bilinmelidir. A vitamini eksikliği, D vitamini eksikliği, kalsiyum eksikliği, magnezyum eksikliği, çinko eksikliği, ve demir eksikliği, tırnak kırılması neden olur sorusunun belirgin yanıtları arasında yer almaktadır. Tırnak kırılması neden olur sorusunun yanıtları arasında bu unsurların da bulunduğu durumlarda, yine yapılması gereken şey, dengeli beslenme olacaktır.

Tırnak kırılması neden olur sorusunun yanıtı eğer demir eksikliği ise, farklı bir takım belirtiler daha göze çarpacaktır: tırnakların çukurlaşması, ya da kabarması, ya da tırnaklarda uzunlamasına çizgilerin meydana gelmesi, demir eksikliğine bağlı olarak, tırnak kırılmasına eşlik edecek diğer unsurlardır.

Tırnak Kırılması Tedavisi

Tırnak kırılmasının sebebi neyin eksikliği ise, onu gidermek gerekir. Demir eksikliği için tırnak kırılması tedavisi sırasında, demir eksikliği tedavisi uygulanır, ve belirtiler ortadan kaldırılır. Demir eksikliğine bağlı tırnak kırılması tedavisinde, üzüm suyu, havuç suyu, ve erik suyunun da bolca içilmesi önerilmektedir. Tırnak kırılması tedavisi sırasında içilecek olan meyve sularının gerçek meyve suları olması önemlidir.