Tanrı Kent – Cidade De Deus Film Önerisi

Published by: 0

Tanrı Kent (Cidade De Deus) 2003 yılına ait Amerika, Fransa ve Brezilya yapımı bir suç ve dram filmidir. Tanrı Kent, kullanıcı puanı en yüksek filmlerden birisidir ve bu puanı fazlasıyla hak eden bir yapımdır. Kimisi filmi izlerken yer yer sıkıldığını ama güzel olduğunu belirtsede izleyenlerin büyük bir kısmı filmi hayranlıkla bitirdiğini söylüyor. Şahsen ben filmi çok sevdim. Eğer geceyse, yanınızda yiyeceğiniz ve içeceğiniz ile izlerseniz film dahada güzel geliyor ve sıkılmadan bitiriyorsunuz. Film olağan dışı senaryolara, şaşırtıcı olaylara sahip değil. Bu şekilde beklentilere girip izlenmemesi gereken filmlerden. Ama mutlaka ölmeden önce izlemelisiniz! Güzel mesajlar veriliyor filmde.

Tanrı Kent Filminin Konusu :

1960’lı yılları anlatan bu film, tam bir ghetto yaşantısını konu alıyor. Brezilya’nın unutulmuş, kimsenin uğraşmak, girmek istemediği bir mahallede yaşayan bir çocuğun hayatını anlatıyor. Burada her gün sıradanmış gibi cinayetler, suçlar işleniyor. Mahallenin tüm çocukları uyuşturucu işleriyle uğraşırken Roket (baş karakter), bu mahalleden kurtulup iyi bir fotoğrafçı olma hayalleri kurar. Ancak fotoğraf makinesi alacak durumu yoktur..

Tanrı Kent Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakteri olan Roket’i canlandıran kişi Kaydara, Cafundo gibi filmlerde oynayan Alexandre Rodrigues. Alexandre bilinmeyen genç bir oyuncu olsa da bu film için harika bir seçim olmuş. Rocket’in hoşlandığı kız Angelica rolünü canlandıran kişi ise Ayin, Orman Kanunları, Ben Efsaneyim gibi filmlerde yer alan Alice Braga. Havuç adlı karakteri canlandıran kişi ise Matheus Nachtergaele. Matheus, Altın Uğruna, Gecenin Sonuna Yolculuk gibi filmlerde de yer aldı.

Ortaya çıkarılmasa da günümüzde de yaşanan olayları anlatan bu güzel film Tanrı Kent (Cidade De Deus)‘i izlemenizi öneririz. Filmi izlerken o yaşamı, ortamı fazlasıyla hissediyorsunuz ve çok iyi adapte oluyorsunuz.. Filmde neredeyse hiçbir oyuncu tanınmış değil ancak hepsi harika iş çıkarmış. Filmde aksiyon ve gerilim hiç durmuyor ve bittikten sonra güzel bir tat bırakıyor. Tanrı Kent filmini izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz!