Taksimde Gezilecek Yerler

Published by: 0

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan güzel İstanbul‘a yolunuz düştüğünde, Taksim‘e uğramadan, gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri görmeden gitmemezlik yapmayınız. İstanbul şehri’nin en önemli eğlence ve gezi mekanlarının bulunduğu yer olan Taksim, Dünya’da bir çok ulus’a başkentlik yapmış olan İstanbul’un gözde bölgelerinden sadece bir tanesidir.

Eski Avrupa mimarisinden kalma evleri ve konakları, tarihi tramvayı, 24 saat boş kalmayan İstiklal Caddesi, her türden müzikleri dinleyebileceğiniz eğlence mekanları ve her ülkeden rast gelebileceğiniz insanlarla dolu olan sokakları Taksim’in gözde bir semt olma nedenlerinin başında gelir.

Taksimi ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz yapmanız gereken şeyleri sıralayacak olursak; Sokakları tıklım tıklım olan Nevizade’de bir tur atmak, tarihi çiçek pasajında fasıl eşliğinde bir yemek, Aya Tripa ve St. Antony Padua Klisesini gezmek, Markiz pasajı ve Suriye pasajlarında alışveriş yapmak, tarihi Avrupa-Bizans mimarisi olan eski taksim otellerini gezmek ve İstiklal Caddesinin sonunda bulunan Galata Kulesinden İstanbul manzarasını seyretmek.

Eğer Taksim Beyoğlu‘na turistik amaçlı olarak geldiyseniz bir gün sizin için yetmeyecektir. Size uygun Taksim Otelleri içerisinde konaklamak isteyebilirsiniz. İstanbul Taksim otelleri genel konumları itibari ile eğlence ve kültür mekanlarına yürüme mesafesindedir.

Birçok lüks 5 yıldızlı taksim oteli bulabileceğiniz gibi, düşük fiyatlı, uygun taksim otelleri’de bulabilirsiniz.