Süt İçerek Kilo Verilir Mi ?

Published by: 0

Ramazan ayı içinde ve bayramda gündelik beslenme düzeninin değişmesi ile meydana gelebilecek kilo değişiklikleri sıhhat meselelerine ne sebeple oluyor . Uzman Kişiler , ramazanla beraber edinilen kiloların altını çizen itinalı olarak içilen 2 bardak sütle verilebileceğini müdafaa ediyor .

Ramazan ayı içinde gündelik beslenme düzeninin değişmesi ile beraberKilo alma miktarı da sürat kazanıyor. Uzman Kişiler bilhassa sahurda içilen sütün kişiyi hem bir tok tuttuğunu hem bir de fazla kilo alımını engellediğini anlam etmekte . Kilo probleminin asgari düzeye inmesi amaçlı sıhhatli ve uzunca zaman tok tutan glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi gerektiğini belirten uzman kişiler itinalı olarak altını çizen içilen 2 bardak sütün de kilo alımını önlemede mühim bir besin meydana geldiğini anlam etmekte .

Profesyonel. Dr. Neriman İnanç, vücudun ramazan ayı içinde değişim gösteren beslenme düzenine ahenk sağlama sürecinde yağ tutabileceğini anlam etti . Bu düzen değişikliklerine karşın sahurda içilecek bir bardak süt ile kilo alımının yavaşlayacağını kaydeden İnanç, ‘Uzun müddetli açlık bazal metabolik hızda yavaşlamaya ve ramazan nihayetinde kilo alımına kapı aralıyor . Ramazan ayı içinde alışılan bu düzenin bir ay hemen ardından değişmesi vücudun benzer reaksiyonları tekrarlamasına ne sebeple oluyor . Bununla Beraber bayramda tüketilen gıdalar ile beraber sindirim sisteminin balansını editlemek iyice zorlaşıyor ve birey kilo almaya devam etmekte‘ diye konuştu .

Bu sorunların sık sık kilo alımıyla başladığını ve obezite hastalığıyla son bulduğunu belirten İnanç, altını çizen itinalı olarak tüketilen sütün, kişiyi pek kilolardan uzak tutabileceğine uyarı çekti.