Stor Perde Çeşitleri Hakkında

Published by: 0

Bu makalemizde sizlere stor perde çeşitleri hakkında bilgilere yer vereceğiz. Evlerinizde, ofislerinizde, kısacası hayatınızın her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz stor perde modelleri, birbirinden farklı model ve renklerde tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Bu anlamda stor perdeler grubunu biraz daha irdeleyerek içeriği hakkında bilgilendirme yapalım istedik.
Ekonomik stor perde modelleri, her bütçeye uygun bir perde modeli olmakla birlikte, yüzde 30 ve yüzde 40 ışık geçirgenliği özelliğine sahip bir modeldir. Sonrasında baskılı stor perde gelmektedir ki bu da insanlar tarafından rağbet gören bir perde çeşidi olmaktadır. Rotasyon baskı diye adlandırılan bir baskı teknoloji ile mekanlarınıza canlı bir görünüm kazandırmaktadır.
Stor perde modelleri arasında bir diğer perde modelimiz ise desenli perde modelleri olmaktadır. Çoğunlukla tül altı uygulamalarda kullanılmakta olan perde modeli, jakar ve brodeli olarak üretilmektedir.

Güneşlik olarak kullanılan perde çeşitlerinden birisini de simli stor perdeler oluşturmaktadır. Mekanlarınıza şık ve zarif bir dekorasyon katmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır.
Gün ışığı istemeyen müşteriler tarafından tercih edilen bir diğer stor perde modeliyse ; karatma stor perde sistemidir. Özellikle hastaların tedavisinde kullanılan bu perde çeşidi, güneş ışığını yüzde yüz geçirmemektedir.

Son olarak çift mekanizmalı stor perde modellerinden de bahsedecek olursak gerek tülü, gerekse de storu bir arada kullanma olanağı sunmaktadır. Kullanım kolaylığı ve hem güneşlik, hemde perde olarak olarak kullanılması sebebiyle ilerleyen süreçte diğer perde modellerine nazaran daha fazla rağbet göreceğini söylememiz pekte yanlış olmaz.