Sonbahar-Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Published by: 0

Bayanların vazgeçmediği makyaj sonbahar ve kış aylarında da çok ideali olmuş durumdadır. Makyajla bir bayan kendisini çok daha iyi hisseder. Bakımlı kadın her zaman taktir edilen saygı gören kadındır. Makyaj kadınların bir parçası olmuş durumdadır. Özellikle kış aylarında soğuk havada dışarıya çıkmaya üşenirken nasıl makyaj sürülür. Diye asla düşünmeyin. Makyaj kış aylarında nasıl sürülür ve nasıl soğuk havaya karşı makyajla içinizi dışınızı ısıtırız ondan biraz bahsetmek istiyorum.
Kış makyajında en moda şey kalın kaşlardır. Kalın kaşlar sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezidir. Kalın kaşlara sahip olmak için öncelikle cımbız ile çıkan kaşlar temizlenir. Daha sonra kaşlarınıza uygun kaş kalemi ile kaşlarınızın arası doldurulur. Ve istediğiniz kalın kaşlara sahip olursunuz. Kirpiklerinize gelecek olursak sonbahar kış aylarında takma kirpikler ve dolgun belirgin kirpikler de çok fazlaca tercih edilir. Bu yüzden çok iyi dolgunlaştıran bir maskara ile kirpiklerinizi dolgunlaştırınız. Kış aylarında size bakacak kişinin içini ısıtacak olan ışıltı gözlere sahip olmak için öncelikle gözlerinizin büyük görünmesi için içine beyaz kalem çekiniz. Daha sonra dumanlı gözlere sahip olmak içinde göz kalemi ile göz arkasına kalem sürüp daha sonra fırça ile bunu dağıtın. Gözün içine siyah kalem çekerek ışıltı ve dumanlı bir göz makyajı elde etmiş olursunuz.
Kış aylarında dudaklar çok fazla kurur ve yıpranır. Bunun için gün içinde sürekli dudak balımlarını kullanınız. Dudak balımı dudakları nemli tutar. Dudak rujunu sürmek istiyorsanız öncelikle bir fondötenle dudaklarınızın pürüzlerini ortadan kaldırın. Daha sonra dudak kalemi ile dudakların hatlarını ortaya çıkarın. Ve en sonda kırmızı bir ruj ile kışa damgayı vurunuz.