Sivilceler İçin Ev Yapımı Doğal Maske Tarifleri

Published by: 0

Yağlı cilt tipine sahip olan bay ve bayanların ortak cilt sorunlarından biri; akne ve sivilcelerdir. Ergenlik çağında başlayan sivilceler, ilerleyen yaşlarda da bireylerin sıkıntı yaşadığı cilt problemlerinden biridir. Sizler de sivilce oluşumundan şikayetçiyseniz ve kozmetik ürünlere para harcamaktan bıktıysanız, aşağıda yer alan ev yapımı sivilce maskesi tariflerini deneyebilirsiniz. Bu maskeler, akne ve sivilce gibi cilt sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak ve cildi besleyecektir.

Sivilce maskelerinde kullanılan bal; cildi nemlendirir, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur ve daha yumuşak bir cilde sahip olmanıza yarar. Antiseptik ve antibakteriyel özellikleri akne eğilimli ciltler için son derece faydalıdır. Akne ve sivilcelerin neden olduğu kızarıklıkları hafifletir. Tarçın, elma sirkesi, yeşil çay, zerdeçal ve süt gibi maddeler de akne ve sivilce izlerinin azaltılmasına yardımcı olurlar.

Aşağıda yer alan pratik ve doğal sivilce maskesi tarifini uygulamadan önce, cildinizi makyajdan arındırmalısınız. Temiz bir cilde hazırlanan maskeyi uygulayarak daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Maske

Malzemeler: Elma sirkesi, yeşil çay, bal, şeker

Uygulanışı: Bir kaba öncelikle bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. Demlenerek, soğutulmuş yeşil çaydan iki çay kaşığı ilave edin. Sonra, beş çay kaşığı şeker ekleyin. Son olarak, ölü cilt hücrelerini temizlemek ve cildi iyileştirmek için yüzünüze pamukla masaj yapın ve maskeye bir çay kaşığı bal da ilave edip, karıştırarak cildinize uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar maskeyi yüzünüzde bekletin ve ardından ılık su ile sivilce maskesini yüzünüzden arındırın. Haftada iki defa bu maskeyi kullanabilirsiniz.