Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Published by: 0

Ergenlik döneminden itibaren hayatınızın her dakikasında karşılaşabileceğiniz sivilceler bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor, patlatmamak için kendiniz ile büyük bir savaş içerisine girseniz bile dalgınlık anınızda sivilce olan bölgeyi kaşıdığınızda birden patlayan sivilcenin izi orada pis bir şekilde kalıveriyor. Sivilceleri özellikle patlatmak zaten iz sorununu oluşturuyor. Sivilce izlerinin kendi haline bırakıldığında gitmesini beklemek biraz uzun sürebilir. Bu nedenle sizlere “ sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izleri için maske” hakkında bir yazı hazırlamaya karar verdik, umarız yardımcı olabiliriz. Evet, geçelim o berbat sivilce izlerinden kurtulmak için hazırlayacağımız maskeye;

Malzemeler: Civanperçemi çiçeği, Limon suyu, Bal, Yumurta sarısı, Zeytinyağı, Yulaf unu.

Hazırlanış aşaması: Civanperçemi çiçeğini bir fincan su ile kaynatın, daha sonra süzün ve hazırda bekletin. Yarım fincan limon suyu, 1 adet yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı yulaf ununu bir kabın içerisinde iyice çırpın. Karışım oluştuktan sonra civanperçemi çiçeği suyunu da (süzülmüş) karışıma ekleyin ve 30 saniye kadar karıştırmaya devam edin. Evet, maskemiz hazır.

Uygulama: Sivilce izlerini gidermek için hazırladığınız maskenin karışımını yüzünüze veya sivilce izlerini bulunduğu bölgeye uygulayınız. Yaklaşık 30 dakika kadar bölgede bekletiniz, acele etmenize gerek yok. Maske bölgede 30 dakika kadar durduktan sonra bölgeyi ılık suyla yıkayabilir veya direk duşa girebilirsiniz.

Tabi ki ilk seferde hemen sivilce izleri yok olmayacaktır, birkaç uygulamadan sonra yavaş yavaş sivilce izlerinin kaybolduğunu kendinizde görebileceksiniz. Sivilce izleri için hazırladığınız bu maskeyi sık sık uygulamanıza gerek yok, haftada 1 veya 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır. Yaklaşık 1-2 ay sonra izlerin azaldığını, kaybolmaya başladığını görebileceksiniz. Değinmek istediğimiz bir nokta daha, bu ilacı tamamen kendi elinizle hazırlıyorsunuz, yani doğal olarak bir yan etkisi olmayacağını bilmenizi istiyoruz, kimyasal maddeler kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Tamamen doğal bir sivilce izi maskesi olması risksiz olacağı anlamına gelmez, malzemeler içerisinde alerjiniz olan bir ürün bulunabilir, bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.