Sil Baştan – Eternal Sunshine of the Spotless Mind Film Önerisi

Published by: 0

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) Lekesiz aklın sonsuz güneş ışığı.. Film ismi her ne kadar Türkçeye tam ismiyle çevrilmemiş olsa da orjinal ismi aslında filmin vermek istediği mesajı anlatıyor. Bazen hayatımızda öyle kişiler yer alır öyle anlar var olur ki silmek istesekte durup düşündüğümüz zaman ne olursa olsun iyi ki deriz iyi ki yaşamışız. İşte bu filmde bunu tüm tutkuyu hissederek sunuyor bize. İzleyenlerin tekrar tekrar izlemeyi tercih ettiği film, hoşunuza gideceğini düşündüğümüz bir aşk hikayesini farklı bir kurguyla anlatıyor. Film karmaşık bir kurguya sahip olmasına rağmen son derece anlaşılır ve akıcı. Bu sıradışı film bugünkü film önerimiz.

Sil Baştan Filminin Konusu:

Joel ve Clementine birbirlerinden oldukça farklı iki karakter. Joel, gerekmedikçe konuşmayan, kendisi ile ilgili bir şey paylaşmayan bunun nedenini ise ilgi çekici bir hayat yaşamamasına bağlayan, son derece sakin bir hayatı bulunan biridir. Clementine ise Joel’nun tam tersi, tüm düşüncelerini hiç çekinmeden paylaşan, aklına etiğini yapan son derece cesur ve özgün bir karakterdir. Eğlenceli bir birliktelik yaşayan ikili zamanla aralarındaki sorunları çözemez hale gelirler ve Clementine Joel’yu terkeder. Tekrar bir araya gelmek isteyen Joel, Clementine’nin tıbbi bir müdahaleyle Joel’ya ait tüm anıları sildirdiğini öğrenince, çok üzülür ve aynı işlemi yaptırmaya karar verir. İşlem başladığındaki geri dönüşlerde her ne olursa olsun bu anıların onun için çok değerli olduğunu anlayan Joel, bunu durdurmanın yollarını aramaya başlar.

Sil Baştan Filminin Oyuncuları:

Bu duygu yüklü filmin başrollerini Jim Carrey ve Kate Winslet paylaşıyor. Komedi filmlerinde izlemeye alışkın olduğumuz Jim Carrey, bu filmde oldukça farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor ve gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Joel karakterini canlandıran Carrey’ye Clementine rolüyle Kate Winslet eşlik ediyor. Oldukça çılgın bir karakter olan Clementine, imajıyla birçok kız tarafından taklit edilen karakterlerden. Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Elijah Wood filmde yer alan diğer oyunculardan.

Akılda kalıcı, hoş bir film olan Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) bize anıları silsekte hisleri değiştiremeyeceğimizi gösteriyor. İzleyen herkese iyi seyirler.