Sezonun En Trend Perde Modelleri

Perdeler bir mekanın en büyük tamamlayıcı aksesuarıdır. Bundan dolayı perde seçimi yaparken mutlaka perdenin kullanılacağı mekanın dokusu ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Örneğin; klasik bir dekorasyon adına jaluzi perdeler uyumlu olmayacaktır. Klasik mobilyalar daha çok gösterişli, iri ebatlı, altın varaklı ve el oymalı mobilya gruplarından oluştuğundan dolayı tercih edilecek perdenin de o doğrultuda gösterişli olması gerekir.

Klasik dekorasyonlar için işlemeli tül perdeler, etek kısımlarında boncuk işlemesinin yer aldığı stor modeller, kadife veya saten fon perdeler, ışıltılı zebra modeller tercih edilebilir. Modern dekorasyonlar adına zebra veya stor modeller kullanılabilir. Modern çizgiler taşıyan mobilya grupları ile kombinlenen pastel tonlarda olan fon perdeler ve sade tasarımlardaki stor perdeler ile kusursuz bir dekorasyon oluşturulabilir. Sezonda en çok dikkat çeken perde modellerine örnek olarak; örme tül perdeler, desenli fon perdeler, açık renklerde olan stor perdeler, baskılı zebra perdeler ve Japon perdeler verilebilir. Evlerine farklı bir hava katmak isteyen bayanlar ise tercihlerini rustik perde modellerinden yana yapmaktadır. Oldukça gösterişli bir tasarıma sahip olan rustik modeller evlerin salon bölümleri için uygundur. Perde seçimi yaparken perdenin hangi alanda kullanılacağına öncelik verilmelidir. Örneğin çok gösterişli olan modeller mutfak veya oturma odası gibi alanlar adına asla uygun değildir. Mutfakların en büyük kurtarıcısı kolay temizlenebilme özelliği bulunan jaluzi modellerdir.

Yeni sezonda da yerini korumaya devam eden tül perdelerin en büyük tamamlayıcısı fon perdelerdir. Fon perdeler sezonda pastel tonları ile dikkat çekiyor. Koltuğunuzun rengi ile uyumlu bir fon perdeyi tercih edebilir ya da koltuklarınız desensiz ise birbirinden farklı desenleri bulunan fon perdeler ile evinize farklı bir hava katabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*