Selülitler İçin Doğal Yağ Karışımı Çözümü

Published by: 0

Özellikle kadınların çektiği selülit problemine karşılık bu gün ki yazımızın konusunu ve içeriğini bu probleme çözmeye yönelik çözüm kaynaklarına yönlendirdik. Selülit için hazırlanabilecek doğal bir karışım sayesinde doğru ve devamlı kullanımda selülitlerinizden kurtulabileceksiniz.

İlk olarak bu doğal karışımdan önce belirtmemiz gereken birkaç şey bulunmakta, karışım her ne kadar etkili bile olsa kimse oturduğu yerden selülitlerinden kurtulamaz, bu nedenle karışımı uygularken biraz enerji harcamaya, kalori yakmaya ve spora yaslanmaya çaba göstermeniz gerekecek.

Aksi halde selülit için hazırlayacağınız bu doğal karışımın etkisi çok daha uzun süre sonra görülmeye başlar, eğer hızlı bir sonuç ve sağlıklı bir yaşam istiyorsanız günlük yaşantınızda yürüyüş, koşu, mekik veya diğer kas çalıştırıcı hareketleri uygulayarak karışıma kendiniz de destek vermeniz gerekmektedir.

Örneğin bacaklarınızdaki selülitlerden kurtulmak istiyorsanız, selülit için hazırladığınız doğal karışımı kullanmanın yanı sıra egzersiz olarak düz bir alana sırt üstü uzanarak iki bacağınızı birden yukarı ve aşağı hareketlerle kaslarınızı çalıştırabilir, yağların kırılmasını sağlayabilirsiniz. Gelelim selülit için hazırlayacağımız doğal karışıma

Selülit için doğal çözüm karışımı: Bu karışımı düzenli olarak uyguladığınız taktirde etkisini görebilir, selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Selülitlerden kurtulma işlemini hızlandırmak için yukarıda da önerdiğimiz gibi spor aktivitesi uygulayabilirsiniz.

 

Malzemeler:

  • Biberiye yağı (10 damla)
  • Zeytinyağı (Yarım tatlı kaşığı)
  • Susam yağı (Yarım tatlı kaşığı)
  • Portakal yağı (10 damla)
  • Kekik yağı (10-12 damla)

Hazırlama: Bütün yağları bir kapta karıştırdıktan sonra, herhangi bir sprey kabına dökün ve çalkalayın.

Uygulama: Cildinizin hangi bölgesinde selülit sorunu varsa o bölgeye hazırladığınız karışımdan bir miktar püskürtün, daha sonra 30 dakika kadar masaj yaparak yağ karışımını cildinize iyice yedirin. 30 dakika geçtikten sonra selülitli bölgeyi temizlemeden önce 5 dakika kadar kabak lifi ile yağ uyguladığınız bölgeyi ovarak yağların kırılmasını sağlayın, daha sonra duşa girerek temizleyin.

Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.