Salon Perdesi Modelleri

Published by: 0

Salon Perdesi Modelleri
Salonlar bir evin en fazla dikkat çeken odalarıdır. Özellikle misafirler özel olarak orada ağırlandığından dolayı bayanlar salonlarının dekorasyonuna fazla önem verirler. Odaya yer alan bütün ürünlerin birbiri ile uyumlu olmasına ve göze hoş görünmesine dikkat ederler. Oturma gruplarının, masa gibi dikkat çekici olan mobilyaların, ayna veya tablo gibi küçük dekoratif ürünlerin, halı ve perdelerin hepsinin renginin ve deseninin güzel bir dekorasyon oluşturabilmek adına uyum içerisinde olması önemlidir.
Bir odaya girildiğinde en dikkat çekici ürünlerden biri de elbette ki perdelerdir. Perde olmayan ve göze hoş gözüken bir perde kullanılmayan odalar her zaman estetikten uzak olacaktır. Salon olarak kullanılan odalar genelde evin diğer bölümlerine oranla daha görkemli ve dekoratif olur. Daha geniş ebatlarda olan odalar da kullanılan perdelerde bu gibi nedenlerden dolayı dikkat çekicidir. En çok tercih edilen salon perdesi modellerine örnek olarak; Japon perde, rustik perde, klasik tül perdeler, kruvaze model perdeler ve stor perdeler verilebilir. Son zamanlarda dantel ve boncuk gibi detayların yer aldığı kruvaze perde modelleri, yan fonlar ile birlikte çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Her geçen gün mevcut perde modasının değişmesi ile birlikte perde modelleri de değişime uğramıştır. Ürün yelpazesinin genişlemesi ile birlikte bayanlar perde seçimi yaparken oldukça zorlanır.
Salonlarının oldukça dekoratif ve şık görünmesini isteyen bayanların perde seçimi yaparken dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar;
Tercih edilecek olan perde mutlaka salonda yer alan diğer mobilyalar ile uyum içerisinde olmalıdır.
Eğer odanın alanın geniş ise bütün bir duvar rahatlıkla perde ile kaplanabilir. Özellikle yanlarda kullanılan fonlar salon perdelerinin en önemli tamamlayıcısıdır.
Koyu renkli olan perdeleri tercih ediyorsanız, bu tercihinizi daha çok fonlarda uygulamalısınız. Çünkü koyu renk ve desenlerden olan tül perdeler gün ışığını çok fazla engelleyeceğinden dolayı odanızın daha karanlık ve sıkıcı görünmesine neden olacaktır.

Klasik mobilyalara sahipseniz kullanacağınız perde kesinlikle dantel dokuda ve güpür dokuda olan kruvaze model tül perdeler olmalıdır. Oturma grubunuzun renginde olan fon perdeler ve boncuk aksesuarlar ile eşsiz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.
Salon perdelerinde mutlaka aksesuar kullanılmalıdır. Kullanılan perde süsleri perdelerinizin göze daha hoş görünmesi yardımcı olacaktır.
Salon Perdesinin Farklı Nedir?
Bir odada perde kullanılmasının asıl amacı odaya giren ışığın rahatsız edici olan boyutuna müdahale etmek ve mahremiyeti korumaktır. Ancak günümüzde dekorasyon da çok önemli olduğundan dolayı perdenin modeline de çok önem verilir. Mutfak gibi alanlar adına daha sade modeller tercih edilirken salon gibi misafire sunulan alanlar için tercihler daha abartılı modellerden yana olur.
Salon perdesi gün ışığını da mutlaka doğru bir şekilde odaya yansıtmalıdır. Daha sade bir yaşam alanına sahip olmak isteyenler jaluzi gibi hem kullanışlı hem de sade olan modelleri kullanabilirler. Ancak abartıyı seven ve tarzını dekorasyonu ile yansıtmak isteyen kişiler tercihlerini, saten, kadife, dantel, sim, taş ve boncuk gibi detayların yer aldığı salon perdesi modellerinden yana yapmalıdır. Salon perdesi alanında bayanlara çok fazla alternatif sunulmaktadır. Salonunuza en uygun olan perdeyi seçerek tarzınızı yansıtabilir, doğru ürünleri kullanarak kusursuz bir dekorasyon oluşturabilir ve evinize misafir olan kişileri oluşturduğunuz dekorasyona hayran bırakabilirsiniz. Evinizin yapısına en uygun olan perde modellerini inceleyebilmek için sayfamıza göz atabilir daha detaylı bilgi alabilmek için ise iletişim numaralarımızı arayarak bizimle iletişe geçebilirsiniz.