Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Published by: 0

Bu günün konusunu sizler için saçı renklendirmenin en kolay yöntemlerinden birisi olan saç tebeşirleri üzerine yazmak istedik. Bildiğiniz gibi saç tebeşirleri saçınıza kolaylıkla istediğiniz rengi verebileceğiniz ürünlerdir, bu ürünleri ev ortamında nasıl yapabileceğinizi, nasıl uygulayacağınızın bilgilerini sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Pastel boya (yağsız) istediğiniz renkleri hazırlayın.
  • Ilık su
  • Saç Düzleştirici
  • Eldiven ve havlu

Hazırlama:  Hazırlamak için herhangi bir karışım oluşturmanıza gerek yoktur, malzemeler elinizde hazırlanın, eldiveninizi takın ve uygulama bölümüne geçin.

Uygulama: Bir kaptaki ılık suyla saçınızı ıslatmanız gerekiyor, bunun için tarağı kabın içerisine batırarak tarayabilirsiniz, daha sonra pastel boya ile ıslak bölgenin üzerinden yavaşça geçin, saçın her bölümünü eşit miktarda boyamaya özen gösterin. Saçınızı boyadıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin, saç kuruduktan sonra saç düzleştiriciyle boyadığınız yer üzerinden geçin ve saçınızı şekillendirin.

Temizleme: Saçtan önce saç düzleştiricinizi temizlemeyi unutmayın, saç tebeşiri uyguladığınızda saçınızı ılık su ile şampuanla yıkarsanız renkler kolayca saçınızdan silinecektir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki saçınıza haftada en fazla 2 kere saç tebeşiri uygulamanız gerekir, her gün yaptığınız taktirde saçınız yıpranacak ve kırılmalar gözükecektir.

Hazır Saç Tebeşirleri: Eğer el yapımı saç tebeşirine güvenmiyorsanız piyasada minimum 20 TL civarında olan hazır saç tebeşirlerinden yararlanabilirsiniz, hazır saç tebeşirlerinin uygulanışı biraz farklıdır, saçınızı ıslatmanıza gerek yoktur, piyasada 12 renk ve 24 adet renk olmak üzere farklı saç tebeşirleri satılmaktadır, bu tebeşirlerin renk sayısı arttıkça fiyatlarında da artış gözükmektedir. Normal bir kullanımda 12’lik saç tebeşiri yeterli olacaktır ancak rengarenk bir saç istiyorsanız 24’lü seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.

Dikkat: Saç tebeşirleri genel olarak doğal ürünler değillerdir, bu nedenle aşırı kullanımdan kaçınmanızı, saçınıza gerekli bakımı uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.