Saç Rengi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Published by: 0

Kadınların da erkeklerinde saç rengi seçerken problem yaşadığı bir gerçek, seçtiğiniz saç rengi uyumsuz olursa tekrar boyatmak için biraz beklemek zorunda kaldığımız olmuştur, bunun yüzünden hiç yakışmayan bir saç rengi ile dışarıya çıkmak can sıkıcı bir durum diyebiliriz. Peki kadınlar saç rengi seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalı?

Evet, konumuz bu, erkeklerde ve kadınlarda saç rengi seçerken dikkat edilmesi gereken kriterleri sizlerle paylaşacağız. İlk olarak kadınlardan başlayalım, tabi ki diplerden çıkan beyaz saçlar veya tarz değişikliği isteği kaçınılmaz sonlardan bir tanesi diyebiliriz. Bu durumda tarz değişikliğinde ilk başvurulan şey saç rengi oluyor. Saç renginizi seçmekte, yakışıp yakışmayacağını düşünmekte zorluk çekebilirsiniz. Saç rengi seçerken dikkat etmeniz gereken temel iki şey vardır;

  • Ten rengi.
  • Gözler

Bu iki madde saç rengi seçiminizde ön planda bulundurulması gerekilen şeylerdir, eğer esmer bir ten rengine sahipseniz saçınızı açık renklere boyamak pişmanlık duygusu yaratabilir ki genelde esmerlere açık saç rengi yakışmaz (genelde). Bu nedenle ten rengine dikkat ederek saç boyası rengini seçmeniz gerekiyor.

İkinci dikkat edilmesi gereken şey ise gözler demiştik, tabi ki burada gözlerin sağlık durumundan değil renginden bahsediyoruz. Göz rengi, saç rengi ve ten rengi uyumlu olduğunda güzellik kaçınılmazdır, yani gözlerinize de dikkat ederek saç renginizi seçmeniz gerekiyor.

Gelelim erkeklere, erkeklerde fazla sık olmasa da saçlarını boyatırlar, o yüzden cins ayrımı yapmadan bir yazı yazmak istedik. Erkekler saç rengi seçiminde ten ve göz rengi kuralını unutmamalılar, yani saç boyası rengi seçimi tamamen bu iki unsur ile bir bütün oluyor. Özellikle son dönemde moda olan “ saçın ön tarafını boyatma ” durumu gibi şeylerde kriterleri gözden geçirerek renk seçimi yapmanızı öneriyoruz.

Saç boyası rengi seçimi önemlidir, size hiç yakışmayan veya uyumlu olmayan bir rengi seçtiğinizde bir süre o renk ile dolaşmak zorunda kalabilirsiniz, yani dikkatli olmanızı öneririz.