Saç Dökülmesi İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı?

Published by: 0

Kadınlarda ve erkeklerde belirli bir yaştan sonra veya günlük yaşantının stresi yüzünden bir süre sonra dökülmeye başlayan saçlar en sinir bozucu şeylerden bir tanesidir. Dökülen saçların dipten ve tamamen dökülmesi, cerrahi işlem haricinde bir daha saçınızın olmayacağı anlamına gelir. Bu nedenle saçınızın dökülmeye başladığını hissettiğiniz andan itibaren çözüm üretmek için acele etmenizi öneririz. Bu yazımızda sizlere saç dökülmesi için şampuan önerilerinden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi tıp ve tıp ürünleri oldukça gelişmiş durumda, günümüzde hemen hemen her şey için bir tedavi yöntemi var diyebiliriz. Saç dökülmesin de de üretilen şampuanlarda kullanılan doğal özler ile saç dökülmesini engellemek mümkün kılınmış. Bu gün sizlere birkaç dökülmeye karşı şampuan önerisinde bulunacağız. Aşağııdaki fiyatlar 2014 yılı fiyatlarıdır.

1-      Bioxcin:  Saç dökülmesine karşı olarak üretilen Bioxcin, saç köklerini güçlendirerek saçın dökülmemesi için bir savaş içerisine girer, çoğu eczanede ve markette bulabileceğiniz bir üründür. Ayrıca yağlı saçlar ve  kuru saçlar için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Bioxin şampuanın piyasa fiyatı 300 ml 25 TL civarındadır ancak kampanyalı fiyatlarla daha uyguna da bulabilirsiniz.

2-      Tresan: Bu ürünün aktif maddesi ısırgan otudur. Isırgan otunun tüy arttırmada önemli bir etkisi vardır. Bu ürünle saç dökülmesi problemi büyük ölçüde azalır. Saç telleriniz sertleşir ve dökülme engellenir. Yağlı saç problemi yaşayanlar içinde etkili bir şampuandır. Tresan ısırgan otlu şampuanın piyasa fiyatı 500 ml 18 TL civarındadır.

3-      Bioblas: Televizyonlarda veya internette reklamını görebileceğiniz Bioblas, saç dökülmesinde etkili şampuan türlerindendir. İçeriğindeki farklı vitaminler ve proteinler sayesinde dökülen saçın kökünü güçlendirir ve dökülmesini engeller. Bioblas şampuanı piyasada 400 ml 10 TL civarında bulabilirsiniz.

4-      Zigavus: İçeriğinde bulunan sarımsak özü ve bir çok mineral, vitamin sayesinde saçın dökülmesini engelleyen hatta saçı güçlendiren bir yapıya sahip Zigavus’da, sarımsak kokusunun olmaması tercih edilme sebeplerindendir diyebiliriz. Sarımsağın saça iyi geldiği herkes tarafından bilinir ancak kokusu yüzünden kimse kullanamaz, Zigavus ile bu sorunu çözebilirsiniz. Zigavus şampuanın piyasa fiyatı 450 ml 30 TL civarındadır.

5-     Sebamed: Sebamed şampuan ciltle oldukça uyumlu bir şampuandır. Bu sayede saç derisini çok iyi temizleyerek saç dökülmelerini oldukça azaltır. Sebamed şampuanı piyasada 200 ml 18 TLcivarında bulabilirsiniz.

6-     Prozinc: Bu şampuanın hem dökülmeyi hem yağlanmayı hem de kepeği giderici etkisi vardır. Saça özel bir bakım yapar. Prozinc şampuanın piyasa fiyatı 150 ml 15 TL civarındadır.

7-      Alpecin: Alpecin şampuan daha çok erkek tipi saç dökülmesine yani kelliğe karşı kullanılan bir şampuandır. Genetik etkenlerin sebep olduğu dökülmeyi %70 oranında azaltır. Bu şampuanın aktif maddesi kafeindir. Alpecin şampuanın piyasa fiyatı 250 ml 35 TL civarındadır.

8-     Folixir: Folixir şampuan tamamen bitkisel içeriklidir. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar ve önlem almak isteyenler bu şampuanı rahatlıkla kullanabilirler. Bu şampuan aynı zamanda kepek ve yağlanma problemini de çözümler. Folixir şampuanın piyasa fiyatı 300 ml 30 TL civarındadır.

Erkekler ve bayanlar için saç dökülmesini engelleyen 8 adet şampuan markasını ve içeriğinde neler olduğunu sizlerle paylaştık, her sorunun çözümü hemen hemen doğada bulunmakta, bu şampuanlarda çözüm olarak birleşmektedir. Hangisini kullanacağınıza ayrı ayrı deneyerek karar verebilirsiniz.