Saç Boyası Nasıl Yapılmalıdır?

Published by: 0

Saç boyamadan önce, boyarken dikkat edilmesi gerekilen pek çok konu vardır, sizlerle bu konuları paylaşarak saçınızı boyamadan önce, boyarken ve boyadıktan sonra daha etkili sonuçları almanızı sağlayacak ipuçları paylaşacağız.

1-      Saç Boyası Rengi Seçimi: Saçınızı boyayacağınız rengi bulmak zor olabilir, ancak hangisinin size daha çok yakıştığını bulmanın, fark etmenin en iyi yolu denemektir, bu nedenle “bu bana uymaz” deyip geçmeden her türlü boyayı denemekten çekinmeyiniz.

2-      Talimatlar: Saçınızı eğer kendiniz boyuyorsanız talimatlara oldukça çok dikkat etmeniz gerekir, bir yanlış saçınızın boya düzenini bozabilir veya yapısına zarar verebilir. Bu nedenle saçınızı boyarken kendiniz, boyatırken boyayan kişiyi uyarmalısınız. Aksi taktirde sağlık sorunları bile ortaya çıkabilir.

sac-maskesi-14

3-      En Az 2 Kutu: Saç boyası alırken cimrilik yapıp 1 tane almayın, en az 2 saç boyası alın ki saçınızı boyarken boyanın bitme riskine karşılık oluşacak olan rengarenk şekilsiz saçlara sahip olma sorununu ortadan kaldırın.

4-      Deriye Boya Sürmemek İçin: Vazelin kullanılması önerilir, pek çok kişi bu durumun sorunlarından kurtulmak için boya yaparken boya sürülebilecek yerlere (alın, ense vb.) vazelin sürerler, nedenini hiç merak ettiniz mi? Vazelin, boya yaparken derinize gelen boyanın yapışmasını engelleyecektir, böylece yıkadığınızda boya yaparken yanlışlıkla boyadığınız bölgeleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

5-      Seviyeli boyayın: Saçınızı boyarken elinizi boyaya daldırıp saçınızı yoğurursanız bu saç boyası değil, boyaya karışmış saç çamuru olacaktır. Bu nedenle düzenli bir gidişat kesinlikle tavsiye edilir, saçınızın belirli bir yerinden başlayarak eşit seviyede boya uygulayın, bir yer daha koyu bir yer ise daha açık olabilir, bunu engellemek için eşitliği ayarlamanız gerekiyor ki bu durum tamamen boyayı yapan kişiye aittir.

6-      BAKIM: Saçınızı boyadıktan sonra bakımın bittiğini asla düşünmeyin, günlük saç bakımı oldukça önemlidir, saçınıza düzenli bakım uygulamayı unutmayınız.

Yukarıdaki kriterlere uyulduğunda saç boyama sonrası daha kesin ve düzgün sonuçlar alabilirsiniz, tek yapmanız gereken adımları düzenli olarak uygulamak…