Rustik Perde Modelleri

rustik banyo perde

Mekanlarınıza apayrı bir ambians katmak ve evlerinizi dekoratif yönden daha fazla zenginleştirmek isteyenler için rustik perde modelleri ayrı bir seçim olacaktır. Görünüşü ve estetik yapısıyla uygulandığı mekanlarda şık bir atmosfer sağlayan rustik perdeler, yepyeni tasarımlarıyla da göz kamaştırıyor. Bilhassa salonlarınızda ve camların büyük olduğu odalarda tercih edilmekte olan rustik perde çeşitleri müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilen bir perde grubu olmaktadır.

Tabi rustik perde seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı ayrıntılar vardır. Bunlardan biraz bahsedecek olursak,  rustik perde modelleri tasarımı ve üretimi itibarıyle silindir şeklinde olan halkalı boruların üzerlerine geçirilen perde modelleridir.

Perde modelini ve kumaşını seçmenizden evvel öncelikle halkalı borunun cinsi seçilmelidir. Ahşap ve pirinç seçenekleri bulunan rustik perde borularıyla ilgili seçim yapılırken odalarınızın tasarımı ve göz zevkine hitap eden seçenekler ön planda tutulmalıdır.

Örnek verecek olursak zemin kısmı parke ile döşenmiş bir evin rustik perde borusu da uyum sağlaması açısından ahşap olarak tercih edilmesi mekana uyum sağlaması açısından önemli bir unsurdur. Yine aynı şekilde gümüş renkli ya da klasik mobilyaların yer aldığı bir ortamda metal rustik boru tercih edilmelidir.

Rustik perde çeşitleri kendi başına zaten gösterişli bir ürün olmasından dolayı, artı olarak kartonpiyer ve diğer kullanılan aksesuarlar ile bütünleşirse gözleri yoracak bir görüntü olmamasına dikkat edilmelidir. Bütün renkler ve kullanılan aksesuarlar herne kadar birbirlerinden farklı amaçlara yönelik olsalar da bakıldığında uyumu bozmayacak şekilde tasarlanmalıdır. O yüzden rustik borular gibi seçeceğiniz kumaşın renkleri ve desenleri de odalarınızdaki atmosfer ile uyumlu olacak şekilde dizayn edilmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*