Ruhlar Bölgesi – Insidious Film Önerisi

Published by: 0

Ruhlar Bölgesi (Insidious), 2005 yılına ait ABD yapımı olan bir korku, gerilim filmidir. Uzun zamandır korku filmi önerisi yazmıyordum çünkü çok fazla korku filmi izleyen birisi değilim ancak izlediklerimin arasında Ruhlar Bölgesi en beğendiklerimdendir. Ruhlar Bölgesi, 3 seriden oluşan bir filmdir. Son filmi geçtiğimiz haftalarda çıktı ancak ilk iki filmi bu kadar güzelken son filmi çok kötü geldi… Tavsiyem ilk iki filmini izleyip bırakın. Merakınızı gidermek için fazla beklentiye girmeden son filmi de izleyebilirsiniz. Korku ve gerilim türünün hakkını veren çok az sayıda yapım var bana kalırsa. Ruhlar Bölgesi de o yapımlardan birisi. Bu sebeple bu filmi film önerileriarasına ekliyorum.

Ruhlar Bölgesi Filminin Konusu:

Mutlu bir yaşam sürdürme amacıyla yeni bir eve taşınan aile, bunu gerçekleştirmeye çalışırken küçük çocukları bir kaza sonucu komaya girmektedir. Bütün olaylar bu olay sonrasında başlar. “Ötekiler” denilen varlıklar, kaza geçiren çocuğun peşini bırakmamaktadır ve aile bu konu hakkında ne yapacağını bilmemektedir.

Ruhlar Bölgesi Filminin Oyuncuları:

Filmdeki baba karakterini Korku Seansı ve birçok farklı yapımda oynayan Patrick Wilson canlandırıyor. Filmin anne karakterinde ise Truva, Kehanet, Hep Seni Aradım filmlerinde bulunan Rose Byrne yer alıyor.  Çocuklarını kurtarması için yardım istedikleri Medyumu ise Kayıp Zaman, Sinyal, Lanetin Pençesinde filmlerinde oynayan Lin Shaye canlandırırken filmin yönetmen koltuğunda ise Testere, Korku Seansı, Hızlı ve Öfkeli 7 gibi başarılı yapımları yöneten James Wan oturuyor.

Filmde makyajlar vs. biraz daha iyi olabilseydi çok daha güzel bir etki bırakabilirdi. Ancak diğer klasik korku filmlerinden 1-2 tık önde bir film Ruhlar Bölgesi (Insidious). Bu sebeple birkaç korku film arasında kararsız kaldıysanız rahatlıkla bu filmi tercih edebilirsiniz. Gerilim ve korku kategorisinin hakkını veren yapımlardan birisi olan Ruhlar Bölgesini izleyecek olan herkese iyi seyirler dilerim!