Rocknrolla Film Önerisi

Published by: 0

Rocnkrolla, 2008 yılına ait İngiltere ve ABD ortak yapımı olan bir aksiyon, suç ve gerilim filmidir. Guy Ritchie adlı yönetmenin tarzını az çok biliyorsanız film hakkında da bir fikriniz vardır zaten. Bilmeyenler için; Guy Ritchie, sıradan gözüken senaryoları sıra dışı bir şekilde işleyerek harika yapımlar ortaya çıkaran bir yönetmendir. Kendine has tarzı sayesinde, çok fazla yapımda bulunmasa da en ünlü yönetmenler arasında yer alıyor. Gelelim filme… Rocknrolla, ilk olarak oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Oyuncuların harika performansları, filmde çalan müzikler, replikler ve çekimler, filmden büyük zevk almanıza sebep oluyor. Olayların aniden hiç beklenmeyen bir yönde gelişmesi, doğal oluşan komediler, tesadüfler, ders veren replikler… Kısacası Guy Ritchie yine tarzını konuşturmuş. Bu tarz filmlere bayılan birisi olarak, çok büyük zevk alacağınız Rocknrolla filmini mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple film önerileri arasına ekliyorum.

Rocknrolla Filminin Konusu:

Londra’da emlak pazarı adı altında uyuşturucu işi yürütülen bir suç dünyası vardır. Ancak yapılan çok büyük bir dolandırıcılık sonucu, suç dünyası oldukça karışır ve kim hangi konumda olursa olsun payını almak için işin peşine düşer. Bu kişilerin içinde muhasebeciler, rock yıldızları ve alakası olmayan birçok insan bulunmaktadır.

Rocknrolla Filminin Oyuncuları:

Filmin başkarakterlerinden birisi One Two’yu canlandıran kişi 300 Spartalı, Adalet Peşinde, Oyuncu gibi yapımlarda yer alan Gerard Butler canlandırıyor.  One-Two’nun arkadaşı olan Handsome Boby karakterini ise Bir Dilim Suç, Sucker Punch, İyi Olan Kazansın ve daha birçok yapımda bulunan Tom Hardy canlandırıyor.

Filmin konusunu yazarken gerçekten çok zorlandım o yüzden kısa bırakmayı tercih ettim. Anlatılmaz yaşanılır tadında bir film çünkü. Eğer Kapışma veya Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana adlı filmleri izleyip beğendiyseniz bu film tam size göre. O filmler kadar efsane değil ama kesinlikle beğeneceksiniz ve izlerken çok eğleneceksiniz. Guy Ritchie’nin bu iki filminde olduğu gibi Rocnkrolla filminde de ince espriler ve harika bir olay kurgusu yer alıyor. Rocknrolla filmini izleyecek olan herkese repliklere dikkat etmesini öneririm ve iyi seyirler dilerim!