Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım?

Published by: 0

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

Pürüzsüz bir cilde mi sahip olmak istiyorsunuz? Yapmanız gerekenler çok basit. Cildinizin nemli kalması ve kırışıkları geciktirmek için en önemli uyarı günde 6–8 bardak su tüketmelisiniz. Bu hem cildiniz hem de vücudunuz için yararlı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken diğer kurallarda, güneşe çıkmadan önce cildinize uygun faktörde koruyucu güneş kremi kullanmalısınız. Cildinizi içten beslemeniz için A vitamini bakımından zengin sebzeler tüketmelisiniz. Tabi ki uyku düzeni de çok önemlidir(günde ortalama 8 saat).

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Kolayca Uygulayabileceğiniz Ballı Yüz Maskesi

Öncelikle yüzünüzdeki gözenekleri açmak için sıcak suya batırdığınız havluyu yüzünüzde 1–2 dakika bekletin. Daha sonra balı eşit miktarda yüzünüze dağıtarak sürün ve 20–30 dakika bekletin. Süre sonunda gözeneklerin kapanması için bu defa soğuk su ile yıkayın.
Yüzünüzdeki sivilce ve aknelerin tekrar etmemesi için, makyaj sonrası mutlaka üşenmeden bir temizleyici ile yüzünüzü aşağıdan yukarı masaj hareketleri yaparak yıkayınız. Böylece gözeneklerdeki kirler temizlenmiş olur. Makyaj yaparken de gözeneklerin dolmaması için bunun tam tersi yukarıdan aşağı doğru yapmalısınız. İyi ve düzenli bir cilt temizliği siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engelleyecektir.

Yorgun Ciltler İçin Ihlamur Maskesi
Cildinizin canlanması ve dinlenmesi için bu maske tam sizlik. Cildinizi parlatır, ışıldar ve kendine gelmesini sağlar. Bunun için yapmanız gerekenler; 1 tatlı kaşığı ıhlamuru cezvede kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın.2 tatlı kaşığı nemlendirici ile soğuyan ıhlamuru karıştırın ve 10 dakika yüzünüzde bekletin. Ve sonrasında yıkayın. Bunu isteğinize göre haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.