Prestij – The Prestige Film Önerisi

Published by: 0

Prestij (The Prestige) 2006 yılına ait bir ABD filmidir. Film Dünya çapında oldukça ünlüdür ve en iyi filmler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Filmi izleyenlerin büyük bir kısmı baş yapıt olarak görüyor Prestij filmini. Sıradışı senaryosu ve harika oyuncu kadrosuyla gerçekten tam bir baş yapıt. Filmi sürekli merak içerisinde takip ediyorsunuz ve sürekli bir sonraki sahneyi tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Ancak büyük bir ihtimalle yanılıyorsunuz..

Prestij Filminin Konusu :

Eski bir zamanı anlatan bu film, bulundukları bölgede oldukça ünlü olan iki adet sihirbazı konu alıyor. Zaman geçtikçe bu iki sihirbazın birbirilerine karşı olan mücadelesi artıyor ve sürekli birbirilerinin numaralarını ortaya çıkarmak için çabalıyorlar. Sürekli savaş halinde olan bu iki sihirbaz daha önce hiç görülmemiş bir gösteri yapmaya karar verdikten sonra imkansızı yapmak için çabalamaya başlarlar. Bakalım bunu kim başaracak. Alfred Borden mi? Robert Angier mi? İzleyip öğrenin.

Prestij Filminin Oyuncuları :

Filmin baş karakterlerinden birisi olan Alfred Borden’i canlandıran kişi Kara Şovalye, Acımasız Hayat, Halk Düşmanları gibi filmlerde oynayan ünlü oyuncu Christian Bale. Christian Bale, her filminde olduğu gibi bu filmde de güzel bir oyunculuk sergiliyor. Filmin diğer baş karakteri olan Robert Angier’i canlandıran kişi ise Wolverine, X-men , Tutsak, Çelik Yumruklar gibi ünlü yapımlarda oynayan Hugh Jackman. Bu harika filmin senaryosunu yapan ve yöneten kişi ise Dünya’nın en iyi ve en zeki yönetmenlerinden birisi olan Christoper Nolan. Christoper Nolan aynı zamanda Başlangıç, Akıl Defteri, Yıldızlararası gibi harika yapımlarında sahibi.

Prestij (The Prestige) kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden birisi. Filmi izleyince Christoper Nolan’a bir kez daha hayran kalıyorsunuz. Fantastik türünü sevmeyenler için film sıradan gelebilir ancak bu tür filmleri severek izleyen birisi için kesinlikle unutulmaz olacaktır. Filmi izleyecek olan herkese iyi seyirler dileriz!