Pratik Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Published by: 0

Bakımlı Tırnaklara Sahip Olmak

Tırnaklar, pek çok kadının güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, bazı durumlarda tırnak bakımı; ve bakımlı tırnak görünümü oldukça önemli bir hale gelmektedir. Tırnaklarınızı bakımlı tırnaklar olarak gösterecek, ve acil durumlarda nasıl kolay tırnak bakımı yapacağınızı anlatacak bir kaç önerimiz var

Pratik Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Önü açık ayakkabı giymek durumunda kaldığınızda, ayak parmaklarınız bazen kirlenebilmektedir. Bu durumlar için çantanızda taşıyacağınız ıslak mendil ya da vazelin, sizin imdadınıza yetişecektir. Özellikle de ıslak mendil, parmaklarınızın ; ve dolayısı ile tırnaklarınızın daha temiz ve estetik görünmesini sağlayacaktır.

Kırılan tırnaklar da hayatınız için pek çok soruna neden olacaktır. Kırılan tırnaklar, hem estetik açıdan güzel görünmeyecektir; hem de her yere takılarak işlerinize engel olacaktır. O halde, kırılan tırnaklar için bir çözüm yolu bulmak durumundasınız. Kırılan tırnaklarınızı, kesebilirsiniz. Kırılan tırnaklarınızı keserek boyunun kısalmasını istemiyorsanız da, törpüleyebilir; ya da yapıştırabilirsiniz.

Tırnaklarınız çok bakımsızsa; ve sizin, acil olarak bakımlı tırnaklara ihtiyacınız olmasına rağmen, tırnak bakımı yapacak zamanınız yok ise, kolay bir tırnak bakımı yöntemi şu şekildedir: yumuşak bir bez, tırnakların daha bakımlı görünmesini sağlayabilir; bununla birlikte, ölü deriler için üretilmiş olan tırnak bakım kremleri ve yumuşatıcılar ile ellerinize yapacağınız masaj da, sizin bakımlı tırnaklara sahip olmanızı sağlayabilecektir.
Tırnaklarınıza oje sürerken, sürdüğünüz oje elinize bolaşabilir; ya da etlerinize. Ancak o anda, sizin yeniden oje sürmeye zamanınız yoktur. Ya da, şunu bilmelisiniz ki, süreceğiniz oje, işinizi daha da zor hale getirebilir. Bu nedenle, oje sürmektense, ellerinizi öncelikle ılık suyun içerisinde beş dakika bekletmeyi; ve daha sonra da bir kulak temizleme çubuğu; ya da diğer elinizle, oje bulaşan yeri silmeyi denemelisiniz.

Tırnak Törpüleme İşlemi Nasıl Olmalı?

Tırnaklarınızı törpülerken, tırnaklarınızın kat kat ayrıldığını mı görüyorsunuz; ve bu işlem sizin tırnak törpülemekten kaçınmanıza mı neden oluyor? Aslında yapmanız gereken işlem basit: tırnaklarınıza önce oje sürün; sonra da tırnaklarınızı tek bir yöne doğru törpülemeyi deneyin.
Tırnaklarınıza oje sürerken, yine bir hata yapar; ve bir ya da iki tırnağınızın ojesini bozarsanız, tüm ojelerinizi silmek zorunda değilsiniz. Siz yine bir kulak temizleme çubuğundan yardım almaya ne dersiniz? Kulak temizleme çubuğuna ekleyeceğiniz az miktarda aseton ile, sadece bozulan tırnaklarınızın ojesini silebilir; ve sadece o tırnaklarınıza oje sürebilirsiniz.

Ojeli tırnağınızın kırıldığını gördünüz; ve ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Yapmanız gereken şey basit: çay poşeti bu anlamda size yardımcı olabilir. Bunun için uygulamanız gereken şey: çay poşetinden küçük bir parça kopartmak, ve tırnağınızın üzerine koyup, üzerine şeffaf oje sürerek, tırnağınıza çay poşetini yapıştırmak…
Tırnaklarınız bazen de sarı ya da bakımsız görünebilir. Ancak siz bu sorunu da beş dakika gibi kısa bir zaman diliminde çözebilirsiniz. Ilık bir kase suyun içerisine ekleyeceğiniz iki çay kaşığı limon suyu içerisinde tırnaklarınızı beş dakika bekletin, ve sonrasında da yumuşak bir bez ile tırnaklarınızı kurulayın