Pirinç Maskesi Tarifi ve Pirinç Maskesinin Faydaları

Published by: 0

Evde kolayca yapabileceğiniz pirinç maskesi, cildiniz için çok faydalıdır. Cilt rengini açar ve kırışıklıkları azaltır. Bu yazımızda pirinç maskesinin faydalarından bahsedeceğiz. Sonra ise sizlere pirinç maskesi tarifi ve pirinç suyu ile yapılan tonik tarifi vereceğiz.

Pirinç Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Pirinç maskesi için öğütülmüş pirincin tozlarından faydalanacağız. Pirinçin bileşiminde bulunan “para aminobenzoik asit” cildinizi güneşten korur. Pirinçte ayrıca yine güneşten koruyucu ferulik asit ve allantoin maddeleri vardır. Allantoin cildin onarılmasına yardımcı olan bir maddedir.

Pirinç maskesi cildinizi beyazlatır ve kırışıklarınızı azaltır.

Pirinç Maskesi Tarifi: Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

1 avuç pirinç,
1 çay bardağı süt.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

1) Bir avuç pirinci öğütün. Pirinci toz haline getirmeye çalışın.

2) Bir çay bardağı kadar sütü pirinç tozuna ekleyin. Buradaki püf noktası, kıvamın maske olarak uygulanabilmesi için sütü karıştırarak ve yavaş yavaş dökün.

3) Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20-30 dakika bekleyin.

4) Ilık su ile pirinç maskesini durulayın.

Pirinç Suyu ile Tonik Yapalım

Temiz bir kasenin içerisine, pişmemiş bir miktar pirinç koyun ve üzerine su ilave edin. Suyu parmaklarınızla hafifçe karıştırın. Suyun yavaşça bulanık bir hal aldığını göreceksiniz. Kasedeki suyu, temiz başka bir kaseye boşaltın. Pirinç suyu toniğimiz hazır.

Elde edilen pirinç suyu ile, yüzünüze birkaç defa vurarak yıkayın. Havluyla kurulamak yerine kendiliğinden kurumasını beklersin daha olmulu sonuç verecektir.

Pirinç maskesini ve pirinç suyu toniğini haftada bir kaç defa uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda, yani her hafta bir kaç defa bunları uygularsanız, 1 ay içerisinde cildinizin daha beyaz olduğunu ve kırışıklarınızın azaldığını farkedebilirsiniz. Cildiniz daha canlı görünecektir…