Perde Modellerinde Farklı Alternatifler

Evlerimizin ve ofislerimizin dışarıya bakan bölmeleri olan pencereler, olmazsa olmazlarımızdandır. Aynı şekilde pencerelerimizde kullanmakta olduğumuz perde modelleri de mekanlarımızın dışarıdan görünmesine engel olmakla bilrikte, içeriye giren aşırı güneş ışınlarından korunmak ve istediğimiz ölçüde ayarlayabilmek için önemli bir yer tutan unsur olduğunu hepimiz biliyoruz.  Her ne kadar genelleme yaparak perde modelleri diye adlandırsak bile, perdelerimizde kendi içlerinde ve görevleri itibarıyle belirli gruplara ayrılmaktadır. Dilerseniz bu perde çeşitlerini birazcık inceleyelim.
Rustik perde modellerine baktığımızda korniş sistemine de rahatlıkla uygulanabilen bir model olup,imalatında bulunan taşıyıcı borusu sayesinde duvarlarımıza ya da tavanlarımıza kolaylıkla montajı sağlanabilmektedir. Ayrıca montalama işini illaki bir usta yardımı ile değilde kendinizde rahatça yapabilirsiniz. Rustik perde modelleri seçeneği bol ve ürün yelpazesi geniş bir perdedir. Aşağıda rustik perde örneklerinden birkaçını görmektesiniz.

Şimdi ise sizlere katlamalı perde modellerinden biraz bahsedelim;

Katlamalı perde sistemleri iki modelden oluşmaktadır. Bunların birisi üretiminde çubuk kullanılarak tasarlanan kademeli olan bir katlamalı perde sistemidir. Diğeri ise içerisinde çubuk bulunmayan ve doğrudan üst kısma yığılması suretiyle yapılan pilise ya da diğer tabirle katlamalı sistem olarak geçmektedir. Katlamalı perde modelleriyle ilgili örnek fotoğraf galerimize de alt kısımdan bakarak fikir elde edebilirsiniz.

Aşağıda yer alan fotoğraf galerimizde katlamalı perde, rustik perde ve diğer perde çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*