Perde Modelleri

Perde modelleri

İnsanlar olarak huzura ve mutluluğa çok önem vermekteyiz. Genellikle hayatımızın yarısı iş yerinde geçmektedir, bu iş yerlerinde genelde sürekli bir işle uğraştığımız için düzgün gitmesini çok bekleyemeyiz. Bundan dolayı strese gireriz, tabi birde yaptığımız ise çok bağlıdır. Örnek bir sanayide çalışıyorsanız ya da insanlarla uğraşılan bir işte çalışıyorsanız bu işler genelde çok stresli bir iştir ve çok da yorucu bir iştir. Akşam olmasını dört gözle beklemekte olursunuz; çünkü evine döneceksiniz akşam olunca.

Ev denildiğinde ise dört duvarlı bir ailenin yaşadığı yer olarak bizler biliriz. Aileyi aile yapan ise mutluluktur. Evi ev yapsan ailedir yani ikisi de birbirinin eşi sayılır. Eve geldiğinizde huzura kavuşmanız gerekmektedir, eğer huzura kavuşmazsanız sanki hala iş yerinde çalışıyor gibi hissedebilirsiniz, iş hayatının sıkıntısı da budur aslında iş yerini evimiz benimsemeyiz bundan dolayı bir an önce evimize gitmek isteriz.

Eve gittiğimizde kendimizi genelde güvende hissederiz; çünkü orası bize ait olan bir mekandır, burada mutlulukları, hüzünleri, sevinçleri genelde burada yaşamaktayız. Bir de evi ev yapan özelliklerden birisi de içindeki eşyalardır, bu eşyalar kadınlar için çok önemlidir. Bir kadının evi mükemmel olmalıdır, her şey kendi isteğine göre olmalıdır, eğer olmazsa bir kadın mutlu olamaz içine sinmez.
Bir eve girdiğimizde insanların gözüne ilk önce perdeler çarpar ve batığımız da ise perdeler bir evin belli bir kısmını doldurur. Perdeler olduğu yerden çıkarılınca gözümüzde çok büyük bir eksiklik olduğunu anlarız. O yüzden perdeler bir evi ev yapan unsurlar arasında çok büyük bir öneme sahiptir. Büyük öneme sahip oldukları için perdelerin çeşitleri çoktur, odan odaya fark gösteren, desenli, düz perde yani sadece bir kumaş gibi, güneş engellemek için özel perdeler yani perdelerin türlerini saysak saysak bitmez, perde modelleri çok vardır ama en önemlisi bizim için hangisi daha önemlidir ya da bizi hangisi daha mutlu edecektir önemli olan kısım burasıdır. Şimdi bu mutluluk için perde modellerine bakalım biraz daha ayrıntısına girelim.

 

Perde Modelleri
Zebra Perde

 

Stor perdeye benzemektedir. Farkı ise bir kısmı kapalı bir kısmı açıktır bundan dolayı zebra perde denilmektedir. Güzel bir modeldir çok tavsiye edilmez ama kullananlar vardır. Genelde evlerde kullanılır iş yerlerinde çok kullanılmayan bir perde modelleridir.

 

Stor Perde

 

Bu perdeler genelde güneşi kapatmak için kullanılır. Bir zincir yardımı ile aşağı yukarı rahatlıkla indirilip kaldırılabilir. Genelde iş yerlerinde kullanılır, sabahtan akşama kadar iş yerinde çalışma olduğundan dolayı güneş durmadan yer değiştirir ve yer değiştirdiği için güneş ışınları da yer değiştirir bunu ayarlamak için genelde bu perdeler kullanılmaktadır.

 

Fon Perde

 

Bu perde türleri genelde aksesuar amaçlı bir perdedir. Bayanlar bu perdeleri koltuk renklerine uygun olsun diye almaktadır ya da normal bir perdenin üst kısmına asılır, daha bir güzel görünüm için uygulanan güzel bir modeldir.

 

Jaluzi Perde

 

Bu perde türleri genelde güneş ışığını engellemek amacıyla yapılır. Kullanımı mekanizma sayesinde çok basittir, güneş ışığının içeri girme oranını ayarlayan bir perdedir. Bu perde modelleri arasında güne ışığı için en iyisidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*