Perde Modelleri ve Özellikleri

Stor perde çeşitleri ülkemizde en fazla tercih edilen perde sınıflarıdır. Bu sistemde perde bir rulonun etrafında sarılır. Perdenin yanısıra salınan bir zincir aracılığı ile perde toplanır. Ayrıca yaylı kontrol mümkün olabilir. Bu manuel (elle) kontrollerin yanında motorlu stor perde modelleri kullanımı da sık görülür. bilhassa perde ölçüsü büyüdükçe motorlu – uzaktan kumandalı sistem daha tercih edilir olur. Oteller, ofisler ve iş yerlerinin yanı sıra birçok mekan için en uygun perde sistemi seçimidir. Stor perde çeşitleriin farklı çeşitleri söz konusudur. Standart stor polyester kumaşa sahipken, şeffaf görünümlü sunscreen ve sıfır ımodern geçirgenliğine sahip blackout perde çeşitleri diğer seçeneklerdir. Ayrıca zip stor dış mekanda, projeksiyon perdesi sunu odalarında uygulanır. perdemodelleri.gen.tr Sistemler, ihtiyacınız ne olursa olsun size stor çözümü üretebilir, beklentilerinize profesyonel ve tatminkar cevaplar verebilir. Bilgi ve stor perde modelleri fiyat almak için lütfen bize ulaşınız

Imodern kontrolünde etkili çözümlerdir. Jaluzi perde modelleri için birden fazla renk ve opsiyon vardır. Motorlu/uzaktan kumandalı seçeneği sunulmaktadır. Perde modellerinin artıları/eksileriyle ayrıntılı değerlendirmek için perde karşılaştırma tablosunu inceleyebilirsiniz.

Jaluzi Nerelerde Kullanılır?

Jaluzi perde modelleri aşağı yukarı her mekanda, bilhassa ofislerde sık sık tercih edilmektedir. Çift cam arası jaluzi perde uygulaması harikasonuç vermektedir. Ofis bölmelendirmesi gibi özel programlarda da hayli revaçtadır. Bunun yanında özellikle ufak alanlarda jaluzi kullanımı tavsiyelir, zor ortam koşullarında ve geniş uygulama alanlarında dikey perde çeşitleri daha makul çözümler olabilir. Mekanınıza hangi perde sisteminin makul olacağına karar vermekte zorlanıyorsanız perde tercihi sayfasını inceleyiniz

16milimetre (mikro) ve 25milimetre (standart) bant genişliği ile üretim gerçekleşmektedir. 50 milimetre lik perde çeşitleri ise diğer ikisine nazaran daha az tercih edilir.

Dikey perde gerçek bir perde sisteminin tanımıdır. Hem perde slatlarını (dik uzanan parçalar) isteğinize göre açarak ve kapatarak, istediğiniz açıya getirirsiniz hem de perdeyi bir tarafa toplayabilirsiniz. Böylesi bir kontrol imkânı içeri girecek ısı ve ışığa hükmedebilmenizi sağlar. Dikey perde için PVC ya da kumaş kullanmak mümkün. PVC slatlar(dikey bantlar) 90milimetre, kumaşlarsa 90 ya da 127 milimetre genişliktedir.
Hastane perdesi olarak kullanımı sık görülür.
Kumaş, PVC veya ahşap malzemeden yapılabilir. Veya dijital baskı uygulanabilir. Bu durumda müşterimiz bize yüksek çözünürlüklü bir görsel gönderir(JPG, BMP vb. formatlarda).
Ahşap Perde
Lüks perde sistemleri
Dekoratif bir tasarıma sahip olan ahşap perde çeşitleri mekanla tümleştiğinde harikagörünmektedir.
Manuel kontrol mümkünse de genelde uzaktan kumandalı (motorlu) olarak tercih edilir. Ahşap jaluzi için gerekli olan slatlar, tropikal bölgelerde yetişen ağaçlardan özel olarak üretilip ithal edilmektedir. Slatların kullanım şartlarına makul olmaması halinde, renk solması ve güneşten ötürü dönmeler meydana gelebilir. Bu yüzden ahşap jaluzide kalite, diğer perde sistemlerine göre daha önemlidir.
perdemodelleri.gen.tr Sistemleri, dünya standartlarındaki ahşap perde sistemlerini sizin için hazır hale getiriyor. Bize erişerek bilgi alabilirsiniz.
En bilinen çeşidi Ahşap jaluzi perdedir. Ahşap perde çeşitleri 25milimetre 35milimetre ve 50milimetre olarak üretilirler. Ayrıca dikey perde için ahşap kullanmak mümkün. Ancak dikey ahşap perde çeşitleri jaluziler kadar yaygın değillerdir. Ahşap perde bunun dışında yapay malzemeden yapılabilir (faux). Bu sistem aynen ahşap gibi görünür yalnız sert kompozit gereçden üretilir. Diğer bir çeşit, boyalı sistemlerdir. Ahşap perdenizi istediğiniz renge boyatabilirsiniz.
Katlamalı Perde
Klasik
Klasik bir perde tercihi olarak, oldukça geniş renk ve uygulama seçenekleri ile günümüzde daha fazla evlerde ve otellerde tercih edilmektedir. Hayli geniş yelpazedeki gereç seçenekleri için aradağınız çözümü perdemodelleri.gen.tr size sunuyor. Organzeden ketene kadar opsiyonlar gereksinimlerinizi karşılayacak durumda.

Katlamalı perde çeşitleri, ışığın yanı sıra bilhassa sıcaklık kontrolünde etkili bir çözümdür. En çok en önemli yönü bu tür bir fonksiyonellikten öte, mekana şık ve stilize bir görünüm kazandırmasıdır. Genelde iple ya da zincirle konumu ayarlanır, plastik ya da metal zincirler tercih edilebilir. Motorlu denetim (kumanda ve/ya da düğme) de diğer bütün mekanizmalı perde sistemlerinde olduğu gibi mümkün olabilir.

Perde sisteminin katlanmasında kolay bir çözüm olarak çubuklar kullanılırsa bu sistemler çubuklu katlamalı perde olarak adlandırılır. Aşama aşama kaldırılan perde, derli toplu bir biçimde toplanır. Görünüm şeklinde de oldukça estetiktir. Otellerde sık sık tercih edilir.
Sahne Perdesi
Motorlu Sahne/Salon/Tiyatro Perdeleri
Sahnelerde tercih edilen büyük ebatlardaki perde sınıflarıdır. Ölçüm, üretim ve kurulum aşamalarının tamamı büyük bir özen ve yetkinliğı zorunlu kılar. Kumaş uluslararası standartlara makul nitelikte olması gereklidir -Yangına karşı dayanıklılık gibi. Gelişmiş ülkelerde muslin kumaşı bu tür programlar için en etkili çözümlerden biri kabul edilir ve perdemodelleri.gen.tr tarafından da kullanılır. Motorize sistemler uzaktan kumanda ile kontrol edilirler. Geniş ebatlarda çift motorlu kurulum tercih edilir. Somfy, Mosel ya da Elero markalı motorlar ilgili sahne perdesi projesine göre tercih edilir. İstenilen boyutta üretim ve montaj yapılabilmektedir. Sahne perdesi projesinde önemli olan müşteri tercihlerinin yapılan İdeal ve verimli biçimde işe yansıtılmasıdır

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*