Perde Modelleri ve Kullanım Alanları

2016 Stor Perde Çeşitleri
Ev ve ofislerin dekorasyonunda müşterek bir kullanım olan stor perde modelleriler dizaynsal ve işlevsel anlamda birçok özelliği barındırmaktadır. Stor perde, sert görünüşlü ve çekmeli bir mekanizmayla açılıp kapanabilen bir perde grubudur. Klasik perde çeşitlerine göre büyük bir kullanım basitliği sağlayan stor perde modelleri son günlerde şık ofislerin ve evlerimizin değişmezi haline gelmiştir.
Stor perde çeşitleri her ne kadar nostaljik ve sade bir dizaynla düşünülse de farklı model ve renklere haizdir. Alıştığımız perde çeşitleri kadar olmasa da stor perde modelleri de geniş ürün yelpazesine haizdir.
STOR PERDE ÖZELLİKLERİ
Stor perde çeşitleri özel üretim yöntemlerinden geçer ve her kumaştan üretilmesi olası değildir. Üretiminde kullanılan apre malzeme, perde kumaşının sert bir özelliği barındırmaktadır olmasını sağlar. Stor perde çeşitleri basit basit leke tutmazlar ve net bir tasarıma sahiptirler. Temizlik konusu ile ilgili da büyük bir konforluk sunan stor perdenin kullanım süresi 4 ile 6 sene arasında değişmektedir. Bu özel üretim perde çeşitleri, güneş ışığına karşı da işimizi rahatlatacak özelliklere haizdir Tamamiyle kapatıldığı taktirde güneş ışınlarının içeriye girmesi olabildiğince güçtür.
STOR PERDE KUMAŞLARI
Stor perde çeşitlerinin kullanımına ve özelliklerine göre kumaşları da farklılık göstermiştir. Kullanacağınız alana ve fiziki şartlara göre stor perde modelleri kumaşlarından birini seçebilirsiniz. Lakin toz barındırmayan bir alanda kullanacaksanız perde çeşitleriinizi pamuklu kumaştan seçmeniz gayet makul olacaktır. Zira pamuklu kumaşa sahip stor perde modellerilerin yıkanabilmesi olası değildir. Ömrü uzun olan polyester kumaşlar için daha güçlü perde çeşitleri diyebiliriz. Uzun ömürlü olmasıyla beraber en kaliteli ve fiyatı diğerlerine göre fazla olan kumaşlardır. Bununla beraber en dayanıksız ve kısa ömürlü olan perde kumaşı ise ketendir. Her ne kadar duruşu ve şık, spor havası güzelumuza gitse de güneş ışınlarına uzun süreli direnç gösterememesi sebebiyle dayanıksızdır. Fakatgüneş almayan camlarda kullanılmasıyla ömrü bir nebze uzatılabilir. Polyester gibi güçlü olan bir diğer kumaş türü ise şantuktur. Şantuk kaliteli ve güçlü olduğu halde güneşe karşı güçsüz yapısı sebebiyle bir müddet sonra soluk ve yıpranmış bir görünüm sergiler.
Stor perde çeşitleriin temizliğinde yıkama talimatlarına uymamız perdenin ömrü açısından önemlidir. Hassas olan perde çeşitlerii ıslak bir bezle ya da perde modelini çıkararak yumUşak bir fırçayla temizlenebilir.

Minik dokunuşlarla evlerinizde büyük değişimlere hazırsanız Japon perde desenleri tercih edebilirsiniz. Dekorasyonun kuşkusuz en zAhmetsiz kısmını perde desenleri oluşturur.
Perde bir evin giysisi gibidir dışarıdan odaların görünmesini engellerken içeriden bakıldığında odanın hoş görüntünün tamamlayıcısıdır. Evinizdeki mobilyaların, koltuk takımlarının, yatak odası takımlarının daha göz alıcı görünmesini istiyorsanız perde çeşitleriinizin modern bir fon oluşturması gerekir. Japon perde çeşitleri dekoratif olmalarının yanı sıra diğer desenlere nazaran daha zor kirlenir ve daha basit temizlenir.

Japon Perdelerin Özellikleri
Normal perde çeşitleri gibi yana doğru açılırlar ama bunun için bir mekanizma kullanılır.
Kir tutmaz, basit temizlenir ve basit yıkanır. Alt ucunda ağırlık veren metaller ve cırtları var, cırt ve matalleri çıkarıp, yıkadıktan sonra ütü yapmadan takabilirsiniz.
Kumaşları genelde ütü istemeyen cinsten olması, kadınları ütü derdinden kurtarıyor.
Kenara doğru açıldığı için yine kenara doğru açılan sürgülü kapı ve camlar için en uygundir.
Genellikle mekanizmalı kullanıldığı hesaba katıldığında japon perde çeşitleriin metre kare fiyatları 120 TL ile 200 TL arasındadır.

Japon Perde Çeşitleri
Çift açılır ve tek açılır biçiminde iki sistemi mevcuttur.
Japon perdenin ilki; Hareketli yapıya sahip olan koteksli yani cırt bantlı pannerden oluşur, ilaveten panel sayısı kadar alt lamalar gerekir. Genellikle birinci sınıf alüminyumdan elde edilen elektrostatik profillerden oluşur. Bu pahalı olan desendir ve kumaş hariç metre kare üzerinden fiyatı hesaplanır ilaveten kumaş fiyatı da eklendiğinde metre kare fiyatı dahada artar.
İkinci Japon perde deseni panel perde diye adlandırılır. Üst ray kanallarına, perde kumaşı tutturulan desendir. Daha ekonomik olan bu desende, perde manuel (elle) hareket ettirilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*