Perde Dekorasyonu İçin 10 Altın Öneri

Perde Dekorasyon Fikirleri

1- Modayı yakından takip etmek istiyorsanız, perdenizi almadan önce gerek dekorasyon dergilerinden gerekse internet sitelerinden son uygulamaları inceleyin.

2- Kendinize bir tarz belirleyin. Bu tarza uygun mobilya seçimi ve perde seçimi birbirlerini tamamlar. Modele ve tarza karar vermeden yapılacak alışveriş daha sonra problemlere yol açabilir ve dizayn sonrası istediğiniz gibi olmadığını düşünebilirsiniz.

3- Modern bir görüntü yakalamak istiyorsunuz fakat desenler ve renk konusunda kararsızsanız, çizgili ve geometrik desenli perdeleri tercih edin. Böylece çok karışık bir görüntüye neden olmadan istediğiniz renkleri bir araya getirebilirsiniz.

4- Evinizin ne kadar ışık aldığını ve evinizde nasıl bir ışık geçirgenliği istediğinize karar verin. Kumaş seçerken buna uygun kumaşı seçin.

5- Evinizde modern, şık ve sade bir görüntü istiyorsanız stor perde seçmelisiniz. Hem uygulaması ve kullanımı kolaydır hem de zengin renk ve desen seçeneği ile istediğiniz görüntüyü elde etmenizi sağlar.

6- Evinizde huzurlu ve sakin bir tarz yaratmak istiyorsanız duvar rengi ile perde renginiz aynı olmalıdır. Aynı rengin farklı tonları kullanılabilir. Ayrıca ahşap stor perde veya jüt kumaş ile hazırlanmış stor perde evinize oldukça sade fakat şık bir hava verir.

7- Sade fakat farklı bir görünüm istiyorsanız. Perdeniz ile aynı renkte fakat farklı tonlarda cam boncukları perde uçlarına kullanabilirsiniz. Ve perde yakınlarında kullanacağınız cam vazo gibi aksesuarların da aynı rengin farklı tonu olması evinizin daha orantılı, sade ve farklı görünmesini sağlar.

8- Yatak odası perdelerinde mevsimine uygun renklerde çiçek baskısı olan perdeler kullanılmalıdır. Nevresimler de bu desenlere uygun seçilmesi odanıza sevimli ve şık bir görünüm verir.

9- Perde ölçüsü alırken çok dikkatli davranmak gerekir. Perdenin ölçüsü pencereyi tamamen örtecek şekilde alınmalıdır.

10- Seçtiğiniz pencere sistemi ne olursa olsun kumaş kalitesine özen gösterin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*