Perde Aksesuarı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Published by: 0

Ev dekorasyonlarında mekanlarımızın vazgeçilmez öğesi olan perde çeşitleri, birbirinden farklı ve şık aksesuarlar ile daha zengin bir görünüme kavuşabilirler. Perde aksesuarları dünyasına hoşgeldiniz. Perde aksesuarları geniş seçenek yelpazesi ile tüm perdelere uygulanabilir bir aksesuar arşivine sahiptir.
Aksesuar seçimi yaparken perdenizin modeline, rengine ve desenine uyumlu bir tercih olması gerekmektedir. Zira perdelerinizle uyum sağlamayan bir aksesuar, görsel anlamda olumsuz bir görüntü verecektir. O yüzden perde aksesuarları seçimi yaparken titiz olmanız gerekmektedir.

Perde çeşitlerine aksesuar tercihi  yapılır iken  ehemmiyet vermeniz  lüzum olan noktalardan biri de aksesuarın görüntüsüdür. Bazı perde aksesuarlar  perde modelleriyle uyum sağlamakta güçlük çekebilir. Misal vermek gerekirse balon perde modelleri veya şallı perde modellerinde ağır tonlu aksesuar modellerinin kullanılışı yanlış bir tutum olacaktır. Bu tarz perde modelleri zaten görsel olarak şık bir görüntüye sahip olduklarından perde aksesuarınızı da ağır tonda seçmeniz görüntü bozukluğuna sebebiyet verecektir.
Perde aksesuarları tercihi yaparken bir diğer dikkat etmeniz gereken hususta aksesuar renklerinin doğru seçilmesidir. Mesela siyah bir perde modeline lacivert renkli bir aksesuar kullanılması şüphesiz  yanlış bir seçim olacaktır. Perde aksesuarları seçerken perde renkleri ile aksesuar renklerinin tamamen aynı tonlarda olmasından uzak durulmalıdır. Şayet perde çeşidimiz açık tonlarda bir kumaş ise tercih edeceğimiz aksesuarımızın biraz daha koyu tonlarda olmasına dikkat edilmelidir.

Perde modellerimizde kullanacağımız perde aksesuarlarının hangi mekanlarda kullanılacağı da oldukça önemli bir unsurdur. Misal vermek gerekirse mutfakların diğer odalara nazaran daha karışık bir görüntüsü olması sebebiyle mutfak perdelerinde aksesuar kullanımını çokta doğru bulmuyoruz desek yeridir.

Aşağıda sizler için derlediğimiz örnek perde aksesuarları yapılmış şekliyle galerimize eklenmiştir. En azından fikir sahibi olmak adına fotoğraflarımızı inceleyebilirsiniz.