Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Published by: 0

Ev dekorasyonu hemen hemen herkes için uzun zaman alan, yorucu ama bir o kadar da eğlenceli bir iştir. Öyle ki evinizi nasıl tasarlayacağınız konusunda birçok fikir içerisinden birisine karar vermek, en doğru mobilyayı seçmek ya da cebinize en uygun modellere yönelme ihtiyacı duymak gibi birçok konu bizleri uzun uğraşlar içerisine sokmaktadır. Fakat bu süre zarfı içerisinde içinde yaşanılacak ve uzun vakitler geçirilecek bir mekânın dizayn edilecek olmasının vermiş olduğu zevk te bir o kadar hoş ve anlamlıdır. Hele bir de ilkevinizin tasarımı ile uğraşıyorsanız…

Evin en özel Alanlarından Birisi: Oturma Odası

Ev dekorasyonundaki en önemli ayrıntılardan birisi oturma odasının düzenlenmesidir. Bunun da sebebi evde geçirilecek olan zamanın çok büyük bir kısmının bu odaya ait olmasıdır. Sadece bizlerin değil, eve gelecek olan misafirlerin de en çok zaman geçirdiği yer ve yine en çok göze çarpacak olan bölge oturma odasıdır. Bu nedenle de genel hatlarıyla ev dekorasyonunu kafamızda şekillendirirken bizleri en çok yoran kısım da oturma odasının dekore edilmesi kısmıdır.

Oturma Odasınız Ferah Olsun

Oturma Odasının dekore edilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, içeride ferah bir ortam yaratılmasıdır. Evin en çok zaman geçirilen yeri olan oturma odasının basık olmaması, eşya kalabalığı ile bunaltılmaması ve koyu renklerin hâkimiyetine teslim edilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde oturma odanızda oluşacak iç karartıcı görüntü zamanla sizleri bunaltacak ve tekrar bir dekorasyon ihtiyacı duymanıza sebep olacaktır. Bu nedenle oturma odası dekorasyonu için göze hoş gelen açık renkleri tercih etmeniz ve içeride fazla eşya barındırmadan rahat ve hareket edilebilir bir ortamın oluşturmanız son derece önemlidir. Tabi bunu yaparken çok çabuk kirlenecek kadar beyaz ağırlıklı koltuk modellerinden kaçınmalısınız.

İlk Ev Tasarımları ve Değişiklikler

Kendinize ait ilk eve çıktığınızda ev dekorasyonları kişiler için daha büyük bir önem arz etmektedir. Evinize ilk dokunuşlar ve kendi mekânınızı oluşturma heyecanı son derece önemlidir. Bunun dışında sıkılmış olduğumuz ve uzun zamandan beri kullandığımız oda dekorasyonlarını değiştirme ihtiyacı da duymamız mümkün olabilmektedir. Bu nokta da biraz da tecrübelenmiş olan kişiler ev ve oda dekorasyonunda daha dikkatli davranmaktadırlar.

Yeni Model Oturma Odası

Oturma odanızı şekillendirirken yeni modellerin dikkatlice incelenmesi önemlidir. Özellikle son dönemlerde oluşturulan ve siz değerli müşterilerin beğenisine sunulan oturma odası modelleri oldukça hoş ve şık bir görünümle karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin isteklerine ve tercihlerine göre olabildiğince fazla mobilya tasarımları arasından tercih yapabilmek mümkün olabilmektedir. Bu, belki de uzun bir süre havasını soluyacağınız ve içerisinde oturacağınız mobilya çeşitlerini dikkatlice incelemeniz ve oturma odanızı en doğru şekilde dekore etmeniz açısından fazlasıyla önem taşımaktadır.