Oksijenli Su İle Saç Açma

Published by: 0

Birçok kadın saçlarıyla oynamayı, renklerini değiştirmeyi ya da koyu ise saçını açmayı çok sever. Hatta sık sık saçlarıyla oynayarak sosyal hayatın içerisine yeni yeni modellerle çıkar. Bunun için kimileri kendilerini kuaföre teslim eder, kimileri de saç açıcı kullanarak evde halletmeye çalışır.

Saçların koyu renkten açık tonlara açılması doğal saç açıcılar sayesinde mümkün olabilmektedir. En bilinen ve oldukça uzun bir zamandır kadınlar tarafından saçların koyu renkten bir açık tona açılmasına yardım eden saç açısı oksijenli sudur. Oksijenli suyun kimyasal adı Hidrojen Peroksittir. Birçok evde ecza dolaplarında yara temizleyici, diş eti iltihapları geçirici ya da gargara olarak yer alır. Oksijenli su kullanarak saçların koyu rengini açma işlemi en doğal yoldur. Kuaförlerin kullandığı ya da dışarıdan temin edilen saç açıcıların içerisinde ağır kimyasallar olabileceğini unutmamalısınız. Ancak, oksijenli su da saça bol miktarda uygulanmamalıdır. Mutlaka dozunu iyi ayarlamak ve  uygulama sıklığını belli aralıklarla yapmak gerekir. Sonuç olarak oksijenli su da çok yoğun kullanıldığında saçlarda yıpranma ve yorgunluğa yol açabilir. Bu yıpratıcı etkileri en aza indirmek için mutlaka oksijenli su kullanımından önce saça krem sürülmelidir. Hatta oksijenli su kullanıldıktan sonra krem sürülmeli ki, krem tam olarak koruyucu etkisini gösterebilsin.

Oksijenli Su Saça Nasıl Uygulanır?

Öncelikle eğer evinizde oksijenli su yoksa, temin edebileceğiniz ilk yer eczanedir. Eczaneden bir şişe oksijenli su almanız saçlarınızı koyu renkten açık tonlara açmak için yeterli olacaktır. Oksijenli su le saç nasıl açılır? Mutlaka bunun için belli adımları doğru bir şekilde atmalısınız. Yoksa saçlarınızda yanma ve kopmalar yaşanabilir. Bildiğiniz üzere saçların renk tonunu açmak ciddi bir iştir.

Oksijenli su ile saç açma yöntemleri dikkatle takip edilmelidir. Öncelikle eczaneden temin ettiğiniz oksijenli su şişesinden çeyrek su bardağı ayırın. Bir huni yardımıyla bu oksijenli suyu boş bir sprey / parfüm kutusuna doldurun. Daha sonra şişenin üzerine oksijenli suyun iki katı olacak şekilde ( yarım çay bardağı ) normal, temiz su ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı artık saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saçınızın her yerine gelecek şekilde sprey içerisindeki karışımı iyice sürün. Bu karışımın 60 ila 75 dakika arasında saçınızda kalması gerekiyor. Bu süre sonunda saçınızı mutlaka yıkamalı ve sonrasında ise sürekli kullandığınız, mümkünse doğal olan bir kremi sürün. İlk kullanımda saçınızın tonu istediğiniz kadar açılmazsa, bu işlemi tekrar tekrar yapabilirsiniz. Ama burada unutmamanız gereken şey, iki uygulama arasında mutlaka 2 gün kadar beklemenizdir. Uygulamalar sonunda saçınızı iyice yıkamalı ve krem sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Oksijenli Su Fiyatı: Her eczanede rahatlıkla bulunabilecek oksijenli sular, evdeki ecza dolaplarında her türlü duruma karşı mutlaka bulunmalıdır. Üstelik saç açıcı olarak da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bir şişe oksijenli suyun ortalama fiyatı 5 ile 10 TL arasında değişir.