Nasıl Hızlı Saç Uzar? Daha Kısa Zamanda Saçların Uzaması Nasıl Sağlanır?

Published by: 0

Saçlarımı Daha Hızlı Nasıl Uzatabilirim?

Bazen ne kadar istesenizde saçlarınızın uzaması istediğiniz süreç içerisinde olmaz, ne yaparsanız yapın ama bir türlü olmaz,  hatta sanki size inat yapıyormuşçasına saçlarınız uzamak istemez.  Peki bunun nedeni nedir? Saçlarımızın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacak yöntemler var mıdır? Varsa bunlar nelerdir?

Bunların cevabı aşağıda listelenmiştir. Gerek beslenme şeklinizden, gerek, periyodik olarak saç bakımı yaptırmanızdan ve gerekse de düznli olarak saçlarınızın kesilmesiyle alakalı durumlardır.  Gelin daha hızlı saç uzaması için yapılabilecek konulara göz atalım;

* Protein içeren yiyecekleri tüketmeliyiz. (Et, süt, yumurta vb.)

* Kafeinli ve alkollü yiyecek ve içeceklerden kaçınmalıyız.

* Saçımızı ılık su ile yıkamalıyız.

* Saç diplerini uyaracak masajlar yapılmalı.

* Bol su tüketilmeli.

* Periyodik olarak saç uçlarındaki kırıklar temizlenmelidir.

* Şampuanı saç diplerine, saç kremini ise sadece uçlara uygulamalıyız.

* Saç köpüğü, saçlarımıza sürdüğümüz jöle ve saç spreyleri gibi kimyasal maddelerin yoğun olduğu ürünlerin kullanımından uzak durmamızda yarar vardır.

Hızlı Saç Uzatmanın Bitkisel Yolları
Bitkisel yağlar bir çok derde deva olduğu gibi saçların hızlı uzamasına da mucizevi katkıları bulunmaktadır.

Bir karışım örneği vermek gerekirse; Eşit ölçeklerde, sarımsak yağı, badem yağı, ısırgan yağı, biberiye yağı, hint yağı, zeytin yağı, çam terebentin ve yılan yağını birbirine karıştırarak saça uygulayın, en az iki saat saçta bekletildikten sonra saç durulanmalıdır. Bu karışımın haftada 2 kez uygulanması gerekmektedir. Eğer zamanınız az ve karışımlarla uğraşmak istemiyorsanız aktarcılardan hazır bulunabilecek Barcelino, Mecit Efendi vb. saç bakım yağları gibi yağlarıda kullanabilirsiniz.

Eğer bunların hiç birine zamanımın yok, çalışıyorum yada benzeri bahaneleriniz varsa burada imdadınıza Biotin yetişiyor. Aslında bir vitamin çeşidi olan Biotin H vitamini olarak da isimlendirilir. Biotin saç uzatma etkisinin yanı sıra, saçın dayanıklılığını ve parlaklığını da arttırır. Günlük 5mg biotin kullanımı yeterli olacak ve 2. haftanın sonunda saçların uzadığı fark edilecektir. Biontin’in hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.