Mutfaklar İçin En Uygun Perde Modelleri

Stor, Zebra , Tül Mutfak Perdesi Önerileri
Mutfaklar özellikle bayanların günlerinin büyük bir kısmını geçirdikleri ve özel olarak benimsedikleri alanlardır. Bundan dolayı mutfaklarının ferah ve sıcak bir atmosfere sahip olmasını isterler. Mutfakta yer alan bütün objelerin birbiri ile uyumlu olması mutfağın dekorasyonunun göze hoş gelmesine yardımcı olur. Mutfakta çok fazla ve gereksiz eşya bulunması alanı daraltacağından, mutfağın olduğundan daha küçük ve sıkıcı olarak görünmesini sağlar. Bayanlar için rahat bir çalışma alanı oluşturabilmek için mutfakların olabildiğince az ve birbiri ile uyumlu eşyalar ile dekore edilmesi gerekir.

Mutfağın mevcut alanına göre dekorasyon şekilleri farklılık gösterebilir. Örneğin; geniş alanlara sahip mutfaklarda köşe takımları ve gösterişli koyu renk perdeler kullanılabilir. Ayrıca birçok farklı objeye de mutfakta yer verilebilir. Ancak küçük mutfaklarda alan kısıtlaması yaşandığından dolayı en doğru tercih açılır-kapanır masalardır. Duvara monte edilen, yemek zamanı açılabilen masalar ise küçük mutfaklara sahip olan bayanların adeta kurtarıcısı olmaktadır.  Masalardan sonra mutfaklarda kullanılan bir diğer önemli aksesuar ise halılardır. Çoğu bayan mutfaklarında kolay temizlenebilme özelliğine sahip olduğundan dolayı kilim kullanmayı tercih ederler. Ancak son zamanlarda bayanlar arasında mutfaklarda sunum ve dekorasyon oldukça fazla önem kazanmaya başladığından dolayı küçük abatlara sahip desenli halılarda mutfaklarda yerini almaya başlamıştır. Göze çarpan bir diğer detay ise mutfağın en özel parçası olan perdelerdir. Doğru perde seçimi yapıldığı takdirde mutfaklar kusursuz bir görüntüye kavuşacaktır.

Mutfak için perde seçimi yaparken birçok farklı detaya dikkat etmek önemlidir. Göze güzel geldiği için rastgele alınan perdeler, mutfağa asıldığı zaman istenilen sonuçları elde edebilmek mümkün olmayacaktır.

Peki, Mutfak İçin Perde Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Öncelikle tercih edilecek olan perdenin mekanın dokusu ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir.
  2. Küçük mutfakların pencere boyutları da küçük olur. Küçük pencereler için en uygun olan modeller jaluzi veya tek parça stor modellerdir.
  3. Büyük mutfaklar için istenilen perde modeli rahatlıkla tercih edilebilir. Katlamalı perdeler, desenli stor veya jaluzi perdeler yada yarım boy tül perdeler büyük mutfaklar için uygundur.
  4. Mutfaklar çok fazla kokuya maruz kalan mekanlardır. Bundan dolayı mutfaklarda yer alan perdelerin kolay temizlenebiliyor olması önemlidir. Kısa sürede ve en kolay şekilde temizlenebilen perdelerin başında jaluzi perdeler gelir. Özellikle ahşap veya alüminyum yapıda olan jaluzi perdeler ıslak bir bez yardımıyla kolayca temizlenebilir.
  5. Bayanların en çok tercih ettiği perde modellerinin başında stor perdeler Desenli, uç kısımları bocuklu ve kendini temizleyebilme özelliğine sahip olan storlar mutfaklar için vazgeçilmezler arasında yer alır.
  6. Mutfak için tül perde tercih edilecek ise hijyen açısından kesinlikle yerlere kadar uzanan tül perde modellerinden uzak durulmalıdır. Kolay kullanım ve temizlik açısından tercihler yarım boy perdelerden yana olmalıdır.
  7. Yatak odalarında rahat bir uyku ve dinlenme açısından gün ışığını kamufle eden perdeler tercih edilirken, mutfaklarda bunun tam aksine gün ışığını doğru ölçülerde mekana yansıtabilen perdelere yer verilmelidir. Zebra veya stor perde modelleri gündüz tamamen açılarak gün ışığından yararlanılabilir, akşam ise güneşliğe gerek duymadan çift perde mekanizmasına sahip olduklarından dolayı kapatılarak mahremiyet korunabilir.

Sezonun Trendi Kendi Kendini Temizleyen Storlar

Üretiminde kullanılan iplikler sayesinde gün ışığını kullanarak kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan stor perde modellerini mutfağınızda kullanarak temizlik derdinden tamamen kurtulabilme şansına sahip olabilirsiniz. İçerisinde yer alan aplikeler lekeleri tutmaz ve kokuları hapsetmez bir özelliğe sahip olduğundan dolayı perdeniz siz hiçbir şey yapmasanız da temiz kalıyor ve kendi kendini temizliyor.

Mutfağınız için en uygun olan perde modelleri için sayfamızda yer alan perde görsellerini inceleyebilir ve satın alabilmek için sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*