Mutfak Perdesi Seçimi

Published by: 0

Mutfaklarda kullanılan mutfak perdesi modelleri, mutfak dekorasyonlarımızın ayrılmaz bir parçası niteliğindedir. Bu sene 2016 mutfak perde çeşitlerinde bir çok modern ve şık tasarımlar üretilmekte. En çok tercih edilen renkleri krem ve beyaz renk tonları oluşturmaktadır. Bunun dışında kırmızı,yeşil ve sarı renklerde mutfak perdelerinde kullanılan renkler arasında yerini almıştır.

Mutfak perdeleri arasında en çok tercih edilen perde grubu stor ve jaluzi perde modelleri olmuştur. Akabinde zebra perde modelleri, katlanabilir tül perde modelleri ve yarım boylu desenli perde çeşitleri revaçtadır. Kolaylıkla açılıp kapanması, rahat kullanılabilirliği ve mutfaklarımızdaki dekoratif ve kibar görünüşü sayesinde stor perde kullanımı bir hayli yaygındır.

mutfak-perde-modelleri-2016

Mutfaklarımızda Perde Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Oda ve salonlarımızın perde seçiminden ziyade, mutfaklarımız için perde modeline karar verirken daha özen ve itina göstermeliyiz.
Bunun nedenlerini sayacak olursak, ev hanımları en fazla mutfaklarda vakit geçirmektedir. Bu yüzden mutfaklarımızın diğer odalara nazaran daha aydınlık ve hava alması gerekmektedir. Mutfak pencerelerimizinde kalın perde modelleri kullanılmayacağından dolayı cam sayısı fazla olan ve doğrudan güneşi içeriye alarak rahatsızlık veren ışınlardan korunmak için güneşlikler tercih edilmelidir

Mutfak perdeleri, gerek yağ lekesi , is ve dumandan kaynaklanan durumlarda kirlenmeye en müsait perdeler olacağından, temizlenmesi kolay perdeler tercih edilmelidir. O yüzden seçim yaparken sentetik dokumalı stor perde çeşitleri, aluminyum katlamalı jaluzi perde modelleri arasından olursa daha avantajlı olacaktır. Mutfaklarımıza şık bir dekoratif görünüm sağlayan jaluzilerin temizliği 5 dk bile sürmemektedir.
Şayet mutfaklarınızda kumaş perde tercih edecekseniz, kısa ve açık renk seçeneklerinizi değerlendirmenizi öneririz.

 

Doğru perdeyi seçebilmek adına daha detaylı bilgilere yer vermiş bulunuyoruz.