Mutfak Perdesi Önerileri

Mutfak perdesi seçimi yaparken nelere dikkat edeceğiz? İşte size birkaç  ayrıntı ;

Perde modeli tercihi yaparken, sadece perdenin görüntüsüne değil, mutfak dekorasyonu ile de uyumlu bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Örneğin mutfaklarınızda kullandığınız dolaplar, mutfakta bulunan tezgahın renkleri seçim yapılacak olan mutfak perdesi modeliyle uyumlu renklerin olması , mutfağımızın görüntüsünü bozmaması açısından oldukça önem taşımaktadır.

Mutfaklarlarda sıkça kullanılan perdelere baktığımızda genelde açık renklerin çoğunlukta olduğunuz görmekteyiz. Güneş ışıklarını açık renkler daha iyi yansıttığı için mutfağımızın daha aydınlık olmasını sağlaması açısından önem arz etmektedir.
Ayrıca açık renkli perde modelleri mutfakların metre karesini daha büyük göstermektedir. O yüzden koyu renkli perdeler genelde mutfaklarda kullanılmamaktadır.
Mutfaklarımız bizlerin yemeklerin yapıldığı mekanlar olduğundan, satın alacağınız perdelerin nem ve ısıya karşı dayanıklı kumaşlardan tercih edilmesine dikkat ediniz. Aynı zamanda duman ve kirlenmeye daha çabuk müsait olabildiğinden temizlenmesi kolay kumaş modellerinden tercih edilmesinde fayda vardır.
Birçok mutfak perde çeşitleri bulunmaktadır. Açık renkli perdeler, çiçek desenli perdeler gibi canlı renkleri gönül rahatlığıyla mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. Mutfaklarda kullanılan perdelere baktığımızda katlamalı perdelerin kolaylıkla yukarı katlanabilme özelliği oldukça kolay olduğundan son dönemlerde en fazla  tercih edilen perde modellerinden birisi olmaya başlamıştır.

Zebra mutfak perde modelleri bu noktada işinizi fazlasıyla görecektir. Gerek şık ve modern görünümü sayesinde mutfaklarınız daha estetiksel görünecek, gerekse de kullanımı tül perdelere nazaran daha kolay olduğundan zahmet vermeyecek ve en önemlisi diğer perdelere göre mekanları daha aydınlık gösterme özelliğine sahip bir perdedir zebra perde modelleri.
Aynı şekilde saçaklı perde modelleri de büyük veya küçük pencereler içinde uygun bir perde modelidir. Mutfaklarınızı devamlı açmak veya kapatmak durumunda olmayan pencerelere sahip iseniz sizlere saçanklı perde kullanımını da tavsiye edebiliriz.

Jaluzi perde modelleri de son zamanlarda bir hayli yaygınlığı artan perde modellerinden birisi olmuştur. Kolayca açılığ kapanma mekanizması sayesinde, kolay temizlenebilme özelliği ve bir çok renk seçeneği bulunması jaluzi perdelerin tercih edilme nedeni olarak görülmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir