Mutfak Perdeleri

Mutfak-Perde-Modelleri-2016Ev hanımlarının en fazla vakit geçirdiği yerlerden birisi hiç şüphesiz mutfaklardır. Bu yüzden mutfakların yeri bayanlar için daha ayrı ve özeldir. Bu anlamda mutfak aksesuarlarının dışında mutfak perdesi modelleri de büyük önem arzetmektedir. Bir çok mutfak perde çeşidi olmakla birlikte, yaygın olarak kullanılan perdelerden birisi de dantel mutfak perde modelleridir. Mutfaklarınıza modern ve farklı bir görünüm kazandırmak isteyenler için tercih edilebilir bir üründür.

Dantel perde modelleri özellikleri :  Modasını yıllardır koruyan dantelli mutfak perdesi modelleri, bir çok evde kullanılmakta olup, en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Modern ve şık tasarımları ile mutfakların dekorasyonunda önemli bir yer tutan perde modelleri, yüzlerce farklı desenleri ve farklı renk seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır.

Dantel mutfak perdelerini evlerinde hazırlamak isteyenler için yapılışı her ne kadar meşakkatli olsa da tamamlandığında ortaya çok güzel perdeler çıkmaktadır.

Dantelli perde modellerinin yanı sıra el işi dantelleri evimizin her köşesinde görmemiz mümkündür. Yasatıklarımızda, yatak örtülerimizde, masa ve sehba örtülerinde dantel modelleri sıkça karşımıza çıkmaktadır. Birbirinden farklı motifler arasında en fazla tercih edilenler dilimli işlemeler ve gül motifli işlemeler yer almaktadır.

Dantel perde çeşitleri’nin dışında son zamanlarda mutfaklarda epey bir rağbet gören stor perdelerin kullanımı da bir hayli yaygındır. Zarif görünümü ve renk seçenekleri ile son zamanlarda sıkça kullanılan bir perde modeli haline gelmiştir.  Fransız dantelleriyle hazırlanmış mutfak perdeleri günümüzde çokça kullanılmakta olan bir dantel perde modelidir. Görünen odur ki Fransız dantel perdelerin kullanımı, her sene sektöre yeni dantel modelleri kazandırmasıyla birlikte uzun soluklu olarak kullanılmaya devam edecektir.

Hali hazırda yer alan perde seçeneklerinin dışında, kişisel tercihlerimize göre de perde tasarımı yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Ev dekorasyonlarına önem veren hanımlar için dantelli perde modelleri sadece mutfaklarda değil, evin her mekanında kullanabileceğiniz farklı model seçeneklerini bizlere sunmaktadır. Tercih edilmesinin sebebi biraz da bu yüzdendir.

Yukarıdaki yazımızda da vurguladığımız üzere bu tarz dantelli perdelerin modası geçmeyecek gibi görünüyor. Gerek estetik görüntüsü, gerekse de farklı tasarımlarıyla hazırlanmış modellerin evimizin her köşesine farklı bir ambians sağlamaktadır.

 

mutfak-perdeleri

Peki Mutfak Perdelerinde Doğru Tül Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Mutfaklar için perde modellerinden bahsetmemizin ardından, şimdi geldik doğru tül seçiminin nasıl olması gerektiğine. Zira mutfaklarımız veya diğer odalar için tercih yapacağımız perde modellerinin yanlış seçimi, mutfak ile perdeler arasında uyuşmazlığa neden olacaktır.
Mutfaklarımız yemek pişirdiğimiz ve en fazla vakit geçirdiğimiz alanlar olduğundan, evlerimizin en fazla ışık alan bölümlerinden birisi olması gerekmektedir. Ayrıca yemek kokuları, buhar ve diğer dumanların kolayca dışarı çıkması için havalandırma alanlarının da yeterli olması gerekmektedir.

Tül perde seçimi yaparken ve özellikle mutfaklarda kullanılacaksa , kolayca yıkanabilen perde olmasından ziyade kiri ve lekeyi mümkün mertebe üstünde tutmayan perde modeli olmasına özen göstermeliyiz.

Mutfak perdelerimizin güneş ışığını kolaylıkla içeriye yansıtabilmesi ve azami şekilde fayda sağlaması açısından açık renklerde olmaları gerekmektedir. 2016 perde modellerine göz attığımızda birbirinden farklı desenlerde tasarlanmış renk renk, desen desen tül perde modellerini görmekteyiz. Tül perde seçimi yaparken kaliteli ürün kullanmalıyız ki kısa bir süre zarfında perdelerimiz yıpranarak zarar görmesin.

Polyester tül perdeleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu perdeler gün ışığını kolaylıkla geçirerek temizliği de gayet basit bir perde modelidir.

Mutfak perdesi modelleri
Mutfak perdesi modelleri

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*