Mr. Nobody – Bay Hiçkimse Film Önerisi

Published by: 0

Mr. Nobody (Bay Hiçkimse), fantastik filmleri sevmeyenlerin bakış açısını değiştiren bir film olduğu için film önerilerimizin arasına girmeyi başardı.. 2010 yılında yapılan bu film ilk çıktığında çoğu ülkede adını pek duyuramamıştı. Ancak yıllar geçtikçe insanlar bu harika yapımı keşfetti ve fantastik film diyince akla gelen ilk filmlerden birisi oldu Mr. Nobody.. Fantastik kategorisi özellikle ülkemizde pek tercih edilen bir tür olmasada Mr. Nobody filminin içerdiği dramatik ve romantik sahneler ile birlikte herkes tarafından izlenebilir bir hal alıyor. Filmi izleyenlerin büyük kısmı film bittikten sonra bir kaç saat düşünüp anca çözebiliyor filmi.. Karmaşık olan gerçek bir fantastik film izlemek istiyorsanız kesinlikle Mr. Nobody tam sizlik bir film..

Mr. Nobody filminin konusu :

2092 yılındaki Dünya’da insanlar ölümsüzlüğü bulmuştur  ve her şey şuanki Dünyamızdan tamamen farklı haldedir. Dünyada yaşayan son ölümü 117 yaşındaki Bay Hiçkimse (Nemo)’dir. İnsanlar Nemo’yu ölümsüz mü yapmayı yoksa eceliyle ölmesini beklemeyi seçecek? Tüm bunlar olurken bir gazeteci Nemo’ya tüm hayatını anlatmasını ister. Nemo gazeteciye çocukluğunu anlatmaya başlar. Anlattığı hikayede Nemo’nun annesi ve babası ayrılma kararı alır. Annesi ve babası ayrılan Nemo kiminle kalacağı konusunda bir seçim yapmak zorundadır.. Ancak anlattığı hikayede Nemo, hem annesiyle birlikte trene binip gitmiştir hem de babasıyla kalıp hayatına devam etmiştir.. Anlamak için yoğun düşüncelere dalmanın gerektiği bu film kesinlikle izlemeye değer!

Mr. Nobody filminin oyuncuları :

Nemo’nun kendisi tarafından anlatılan hikayedeki genç halini Jared Leto canlandırıyor. Jared Leto daha önce Büyük İskender, Dövüş Klubü ve Sınırsızlar Klübü filmlerinde yer almıştı. Ayrıca Jared Leto, 2016 yılında çıkacak olan Suicide Squad (İntihar Timi) filminde Joker karakterini canlandıracak. Nemo’nun 15 yaşındaki halini Toby Regbo canlandırıyor.  Nemo’nun babası olan karakteri ise İçimdeki Ben, Serena, Anonim, İhtiras Oyunu filmlerinde rol alan Rhys Ifans canlandırıyor. Nemo’nun sevgilisi Anna’nın 15 yaşındaki halini Juno Temple canlandırıyor. Molefiz, Bolyn Kızı, Günah Şehri filmlerinde oynamıştı. Anna’nın genç halini ise Baştan Çıkarılmış ve Terk edilmiş, Kimliksiz, Göçebe filmlerinde oynayan Diane Kruger canlandırıyor. Bu harika fantastik filmin senaristi ve yönetmeni ise Jaco Van Dormael.

Fantastik film önerimiz Mr. Nobody herkes tarafından sevilmeyebilir ancak bu türü sevenler için kesinlikle unutulmaz bir film. Henüz bu filmi izlemediyseniz fantastik film izliyorum demeyin. Repliklerinden, yaşanan olaylardan çıkarılacak şeyler oldukça fazla. Mr. Nobody (Bay Hiçkimse) filmini mutlaka listenize eklemelisiniz. İzyelecek olan herkese iyi seyirler!