Modern Salon Perde Modelleri 2016

Published by: 0

Evlerimizi daha şık görünmesini sağlayacak olan modern dekorasyonlar  için evimizin en önemli odalarından birisi olan salonlarımızdaki salon perdelerin seçimi, mobilyalarımızın ve duvarlarımızın renkleri ile uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Bu anlamda 2016 yılında sizler için derlediğimiz harika perde modellerimiz ile salonlarınız, diğer eşyalarınız ile bir bütünlük içerisinde yansıyarak daha şık ve daha mükemmel bir şekilde gözlere hitap edecektir.

Salon perde tercihi yaparken evimizin bulunduğu konum, metre karesi, güneş ışığı alıp almadığı bir hayli önem arz etmektedir.  Örneğin güneş almayan odalarımızda perde seçimi yaparken daha açık renklerde perdeler almamız oldukça yararlı olacaktır. Şayet salonlarınızın daha canlı görünmesini isteyenler içinse  zıt renkleri kendi içerisinde kombinleyebilirsiniz. Genellikle tercih edilen renkler içerisinde pembe, mavi, turkuaz, turuncu gibi renkler daha fazla seçilmektedir.

Salon perde modellerinize klasik bir görünüm katmak isteyenler için kumaş seçimi yapmak oldukça önemlidir. İpek kumaş, kadife veya koton kumaşların uzun seneler boyunca modalarının geçmediğini görmekteyiz. Diğer taraftan ise büzgülü perde modelleri  koyu renkte olan mobilyaları yumuşatarak salonlarınızın zerafetini artırmasında önemli bir etken olmaktadır.

Stor perde modelleri, desenli perde modelleri ,  boncuklu ve zebra salon perdelerden derlediğimiz örnekleri aşağıdaki galerimizden bakarak ön fikir alabilirsiniz.